Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszanie Się Opału


Adam29

Rekomendowane odpowiedzi

Adam29 na podstawie Twoich informacji można tylko zgadywać.

 

1. Jeżeli masz węgiel sortymentu orzech II i grubszy oraz palisz w kotle dolnego spalania to pokruszenie węgla do sortymentu groszek może pomóc ale całkowicie nie wyeliminuje zawieszania.

2. Jeżeli palisz w kotle górnego spalania to pal od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet przy groszku muszę prawie na półmetku (po 11-12 godzinach), poruszyć łomem górną część zasypu, bo w miarę opadania, zostanie sklejony taki czop, a pod nim wypalona dziura. Potem mam spokój aż do wypalenia :P Niestety to znacznie spiekalny groszek (typ 33), ale bardzo wysoka kaloryczność rekompensuje mi to jedno schodzenie do kotłowni w celu pogrzebania łomem :D

Niestety nadmuch może nie całkiem pomóc, bo sam mam kocioł z nadmuchem, ale czytałem, że do węgli typu 33 - gazowych, nadmuch jest lepszy od zwykłych węgli płomiennych.

Edytowane przez Miałowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Żywiec Opal 25 KW

Po zobaczeniu przekroju kotła w internecie kocioł nadaje się do przeróbki na kocioł dolnego spalania, ale nie da się w nim wykonać otworów dla powietrza wtórnego.

 

 

Po wykonaniu otworów dla powietrza wtórnego w drzwiach zasypowych będzie w nim można palić od góry (kocioł górnego spalania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tez taki problem bo mam kocioł Logica 20-27 zamurowany górny przelot na 1 wymienniku wiec powiedzmy ze pracuje jak dolniaak i ostatnio ciagle zawiesza mi sie wiegiel.

Mam w kotłowni z 3 kopaln wegiel 1 tona typ 31 z ziemowita i 2 tony typ 33 jedna pokoj i 1 z halemby.

Wiem ze nie powinno sie kupowac typ 33 bo ma tendencje do zawieszania spiekania pecznienia itd..

Tyklo co zrobic by juz to co jest jakos w miare spalic bo ok palic sie pali ale dol sie wypali a gora wsadu wisi.

Moze jakas kwestia nadmuchu moze wiecej, moze kwestia temperatury??

Czy przy wyzszej temp pecznienie, spiekanie jest mocniejsze??

Przy mrozach musiałem temp na grzejnikach dzwigniac na 70 stopni wczesniej po 50 starczało (za zaworem 4d)

był bym wdzieczny za kazda pomoc bo juz niewiem jak sie za to zabrac

A paradoks ze ekogorszej jest tanszy niz orzech to juz całkiem....nastepnym rzem chyba kupie go kotła zasypowego ekogorszek.

Wie ktos z Was jak sie czyms takiem pali w kotle takim jak logica??

Jak ze spalaniem czy ekogroszku w logica spali sie wiecej niz np. orzecha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś mieszać typ 31 z 33?

 

 

Moze jakas kwestia nadmuchu moze wiecej, moze kwestia temperatury??

Takie są moje spostrzeżenia dotyczące mojego kotła:

1. Większy nadmuch polepsza spadanie, ale nie eliminuje całkowicie problemu. Jednego dnia wszystko spada, innego dnia węgiel jest zawieszony.

Mały nadmuch ale palenisko wolne od żużla węgiel spada. Większy nadmuch ale palenisko zażużlone węgiel nie spada.

2. Groszek typu 33 rzadziej się zawiesza niż orzech typu 33.

3. Nie zaobserwowałem zależności spadania węgla od temperatury wody z kotła.

4. Nie zaobserwowałem zależności spadania węgla od temperatury spalin.

5. Nie zaobserwowałem zależności spadania węgla od czasu postoju dmuchawy lub czasu jej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś mieszać typ 31 z 33?

Mały nadmuch ale palenisko wolne od żużla węgiel spada. Większy nadmuch ale palenisko zażużlone węgiel nie spada.

 

 

 

Czy tak jest ok bo cos mi nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane poprawnie.

 

Teraz zauważyłem, że większe znaczenie od siły nadmuchu może mieć nagromadzenie się żużla na rusztach. Muszę to zaobserwować ale pewnie obserwacje potrwają wiele tygodni (sobota czyszczenie kotła czyli brak żużla, piątek dużo żużla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a warto kupic ekogroszek za 690 z kazimierz-juliusz czy lepiej orzech z ziemowitaza 700!!!! ?? co jest lepszym opałem do CHT Logica 20-27kW?

 

P.S

 

Eko tanszy niz orzech to jakas kpina ale to tylko polski rynek i polskie realia

Edytowane przez sarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem parametrów jakości opałowej wybrałbym ekogroszek z Kazimierza-Juliusza. Ma o 1000kJ/kg więcej kaloryczności od Ziemowita i o 2% mniej popiołu. Poza tym ekogroszek, jak i orzech, są węglami długo - płomiennymi typu 31.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ze smołowaniem powyzej 26kJ??

 

A jak porównjac czas spalania bedzie sye wypalał szybciej/wolniej (biorac pod uwage granulacje, kalorycznosc itd)

Edytowane przez sarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.