Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Systemy zaciskane


Gucio487

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy na forum więc mam nadzieję że dodałem temat w odpowiedniej kategorii, nie stety w wyszukiwarce nie udało mi się znaleźć nic przydatnego stąd moje pytanie. Czy jest możliwość zaciskania kształtek typu m/v ręcznymi zaciskarkami? Są powszechnie dostępne elektryczne zaciskarki ze szczękami typu m/v do zaciskania miedzi i to jest oczywiste, ale tu powstaje pytanie bo można kupić również ręczną zaciskarke za dużo mniejsze pieniądze z Matrycami typu M (np. Do złączek Sanha ) i zaciskać miedz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Może wątek został przeoczony, albo nikt nie chce się wypowiadać w sprawie technik, które zostały wyparte przez nowsze narzędzia czyli zaciskarki, praski z zasilaniem kablem lub akumulatorem, ale czy na rynku nigdy nie były stosowane ręczne narzędzia, albo takie z wspomaganiem hydraulicznym?  Całkiem niedawno, co prawda w innej branży, widziałem jak na budowie elektrycy korzystali z takich narzędzi zaprasowując końcówki kabli. 

Ponieważ obecnie narzędzia są bardzo drogie, nawet te używane, szukałem jakiejś alternatywy dla nich lub dla wypożyczania takiego sprzętu (1 dzień to około 80zł + 20 zł od szczeki).  Chodzi o domowe prace remontowe a nie zarobkowe. Chciałbym zaciskać rury średnicy max 3/4, ale w stali. Jest to oczywiście chińszczyzna, ale tak do domowego użycia może by wydała?  

Czy spotkaliście się z takimi zaciskarkami: 

image.thumb.png.25c9c0cc9277675926ed9f0ade18b6ce.png

 

image.png.93595c6c51be69f3322d233bf90bd0be.png

image.png.8ef02e8686cb6605cd2fcbadafb8471e.png

Jakoś one działają, ale nie mogę znaleźć jakiegoś przykładu ze stalą 

tutaj miedź 

 

 

 

Edytowane przez SporyJaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.