Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DeDietrich + sterownik


Lech

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 10 lat byłe szczęśliwym (mniej lub bardziej) użytkownikiem zestawu MCR 24/II + sterownik VS5500 plus. Dom dość duży, ogrzewanie mieszane grzejniki + podłogówka. Sterownik pozwalał na odrębną regulację krzywych grzewczych dla każdego z obwodów. Grzejniki były zasilane bezpośrednio z kotła, do podłogówki jest mieszacz z siłownikiem sterowanym przez VS5500. Po dwóch pierwszych zimach udało mi się dobrać parametry dość optymalnie i byłem zadowolony z zestawu. Niestety kilka dni temu przepięcie zniszczyło sterownik. Nie jest on już produkowany i praktycznie niedostępny. Szukam więc jakiegoś rozwiązania, a na myśl przychodzą:

1. Wymiana na inny sterownik DD; serwis podał cenę sterownika o podobnych możliwościach ok. 2600 zł...

2. Zastosowanie sterownika innej firmy, ale umożliwiającego komunikacje po protokole opentherm i sterowanie odrębnymi krzywymi dla grzejników i podłogówki

3. Wymiana kotła na inny + odpowiedni sterownik. Taką wersję w ostateczności też biorę pod uwagę bo w posiadanym już niedomaga mi zawór trójdrożny (kolejne 700 zł), a i 10 lat to też już trochę czasu.

Wolałbym nie rezygnować z możliwości sterowania pogodowego. Trochę czasu trwało by dobrze ustawić krzywe, ale gdy udało się to zrobić, osiągnąłem zdrowy balans między zużyciem a komfortem.  Proszę o pomoc i sugestie. Szczególnie w obszarze doboru sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kocioł to jest produkowany dd mcx czyli następca mcr 2, wszystkie wyprowadzenia pasują bez żadnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.