Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DeDietrich MCR3 EVO - Jak to działa


Mirabelka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Za mną pierwsza zima w domu i mam kilka pytań odnośnie instalacji. Mamy zainstalowany piec DeDietrich MCR 3 Evo z elektronicznym wyświetlaczem do którego instalator podłączył sterownik pokojowy iSense w wersji przewodowej. Z racji montażu, sterownik ten brał temperaturę z dolnego pomieszczenia i grzanie w piecu szło tak długo, aż na sterowniku była zadana temperatura. Skutkowało to tym, że na piętrze ogrzewanie "nie dogrzewało". Wiem, bo Wykonawca domu zamontował nam termostaty TRHTRS-RF(30) w kilku pokojach. Pojawił się pomysł, by na sterowniku iSense ustawić wyższą temperaturę (przykładowo 25 stopni w pomieszczeniu), a na termostatach mniejszą. W ten sposób termostat ograniczałby grzanie w pokoju do zadawalającej nas temperatury, ale piec działałby dalej, bo temp na iSense byłaby niższa od zadanej. Po głębszej refleksji uznałam takie rozwiązanie za głupie. Poszperałam na necie i po konsultacji z producentem Trinity jak i DeDietrichem zamontowałam w szafie z zaworami rozszerzenie listwy (Listwa sterująca Kl06) w postaci modułu (Moduł sterowania pompą lub kotłem TRPL06). Po podłączeniu obu listew do pieca R-Bus i odłączeniu iSense udało się uzyskać zadaną temperaturę w pokojach na górze. I to jest sukces. Niemniej pojawiło się kilka pytań:

1) W jaki sposób piec "wie" jak ma grzać, jak intensywnie ? To wynika z ustawień krzywej grzewczej - jeśli tak, to jak ją ustawić ?

2) Czy po odłączeniu iSense piec dalej wie / pamięta jakie były zadane na nim ustawienia (np. w kwestii Legionelli i gotowania wody w zasobniku) ?

3) Czy pozostawienie podłączonego czujnika zewnętrznego (temp na zewnątrz domu) w momencie sterowania termostatami pokojowymi jest rozwiązaniem poprawnym, czy nie ma to wpływu ?

4) W jaki sposób na piecu ustawia się przykładowo "Program godzinowy wybrany dla c.w.u." - kod DP060, w momencie gdy nie ma się iSense ? Czy piec zapamiętuje wszystkie kolejne ustawienia (iSense, konsola pieca) aż do pełnego zresetowania pieca (ma swoją pamięć), czy każdorazowe wyjęcie zasilania pieca (konieczne do odłączenia iSense i podłączenia listwy sterującej KL06) go resetuje?

5) W panelu iSense swego czasu widniała data oprogramowania jako 2012/2013r. Czy sterownik iSense się aktualizuje, jeśli tak, to w jaki sposób ?

6) Na płytce sterującej pieca CB-06 znajdują się złącza Enable DHW CH (+/-), do czego one służą ?

7) Na płytce sterującej pieca jest też gniazdo RJ-11 / RJ-45, do czego się go używa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.