Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w identyfikacji i obsłudze


bobas1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.  


Jestem świeżym właścicielem domu który jest opalany piecem na ekogroszek. Szczęśliwie mam gaz w ulicy i planuje przejść na ogrzewanie gazowe, ale za nim to się stanie muszę ogarnąć ten pie^$#& piec :(.
Problem polega na tym, że co prawda jestem w stanie uzyskać temperaturę  na piecu rzędu 65 stopni, ale piec nie dopala ekogroszku (poniżej zdjęcia jak wygląda efekt spalania i sam piec) i spala na poziomie 30kg na dobę, dodatkowo nie wiem co to za piec bo brak jest już na nim oznaczeń producenta a instrukcja jest tylko do sterownika.

Mam prośbę do forumowiczów w miarę możliwości o pomoc i wskazanie co to za piec i gdzie szukać  instrukcji (szczególnie do czyszczenia), w czym jest problem z niedopalaniem się groszku (podejrzewam zbyt mało powietrza)?
Zdaję sobie sprawę że jest to starsza konstrukcja (dom 12 lat) ale muszę się do wiosny z tym przemęczyć zanim wejdę z gazem a nie koniecznie chciałbym bankrutować na opale, o utylizacji popielnika nie wspomnę. Dodatkowo chciałbym uzyskać trochę wiedzy jak w tym przypadku ustawiać dmuchawę, na razie jest tak jak na zdjęciach.

Poniżej podsyłam linka do zdjęć pieca, dmuchawy, i efektu spalania.
Obecne ustawienia to czas podawania 5sec, odstęp pomiędzy załączeniem podajnika 75 sec (leciałem od 30sec co 5 sec w górę i teraz uzyskuję najmocniej dopalony węgiel co i tak jest dalekie od celu). Na zdjęciu dmuchawy jest taka jakby śrubka z dwiema nakrętkami, podejrzewam że jest to jakaś przepustnica tylko praktycznie nie da się jej poruszyć, czy jest to problem z tym ze całość jest zanieczyszczona i się przyblokowała czy to coś zupełnie innego?https://photos.app.goo.gl/UGnRemL4aegfKSeb6

Z góry serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten efekt spalania wygląda jak przed spaleniem więc możesz go z powrotem do zasobnika wrzucić.

Co do tych nakrętek - wajcha od nich musi się ruszać - jak jest zablokowana odkręć dmuchawę i wtedy zobaczysz klapkę którą ona ma poruszać, odblokuj ją siłowo i może zostać otwarta bo z tego co widać blokuje przepływ powietrza i stąd masz kłopot.

Czyszczenie kotła - z tyłu na górze za wylotem spalin widać zaślepkę - pewnie tam jest klapa z dostępem do kanałów pionowych wymiennika i tam się go czyści - dla porównania zobacz sobie  Sposób czyszczenia wymiennika ciepła w Ogniwo - możesz mieć jeszcze dodatkowo klapkę na dole z boku kotła i tam się może zbierać popiół z tych kanałów pionowych

http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2015/05/dtr_eko_plus.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.