Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o tym, problem z byłby z montażem bo wyczystki kanałów wymiennika są mniejsze niż same kanały.

A czy dorobienie takiej przegrody (szamot na stelażu) miało by większy sens?

attachicon.gifmój kocioł.jpg

Zrób jak kol. radzą,a oprócz tego przegroda z szamotu trochę pomoże.

Zamontuj większej średnicy deflektor 25cm śr. np. bęben albo tarczę hamulcową.(ja mam tarcze i jest O.K.)

Napisz coś więcej jakim opałem palisz i jakie masz ustawienia,jak wygląda popiół.

Może w ustawieniach jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jestem  tu nowy i proszę o poradę, mam piec 12 letni Zębca górniak skw 14kw w układzie zamkniętym ,z pompą co, do tego bojler dwufunkcyjny 80 litrów,piec bez miarkownika spalania,mieszkanie koło 80 m2,nieocieplone w starym  przedwojennym budownictwie,komin 5 m średnica 200 szyber otwarty na maxa ,i mam problem taki że stałopalnosć piec przy węglu ma tragiczną,co   2/2,5 godziny muszę latać do pieca przy paleniu od dołu,a przy paleniu od góry piec wytrzymuję koło 4,5/5 godziny...czy zmniejszenie paleniska płytkami szamotowymi bo przewymiarowanie jest na pewno,oraz dodanie miarkownika mechanicznego i zaworu cztero drodrogowego zmieni sytuację...? Foto Wam nie dołącze bo nie jestem w tym mocny,sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby dodać zdjęcia do postu należy:

 

Kliknąć w czarny przycisk „Więcej opcji” w prawym dolnym rogu. Pokaże się: „Wybierz plik”, kliknąć w przycisk z tym napisem i wybrać plik z komputera, a następnie zatwierdzić przyciskiem: „Załącz ten plik”.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A może mi też pomożecie?

 

Mam 15 kw Stalamrk Pid - w standardzie ma wentylator i sterownik z pidem i czujnikiem spalin. Moje mieszkanie to 70 m2 parteru powierzchni ogrzewanej + 120 L baniak na osobnej pompce. Zaprzyjaźniony inżynier z techniki grzewczej wyliczył, że dla mojego mieszkanka potrzebuje Max 8 kw przy temperaturach + 20 w środku, - 20 na zewnątrz, 0 (zero) w nieogrzewanej piwnicy, + 13 na piętrze, które do mnie nie należy oraz baniak. Strzelam, że łącznie będę potrzebował 10 kw. Obecnie spałam zabójcze ilości węgla - czyli 2 x 15 kg przy rozpalaniu od góry - a powinno połowę.

Zależy mi na ograniczeniu zużycia węgla oraz na stalopalnosci przynajmniej 12 H. Obecnie wyciągam stalopalnosć ok 8 H przy temperaturach minusowych, 10 H przy temp. 0 (zero) i 12 H na plusowych.

 

Sorki za błędy - tablet stawia opór.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.