Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BOSCH Condens 2300i W - uzupełnienie wody


spike001

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym uzupełnić wodę w swojej instalacji ponieważ zauważyłem, że ciśnienie na piecu spadło. Niestety nie jestem do końca zapoznany z tematem i chciałbym prosić o pomoc w tej sprawie. Czy mógłby mi proszę ktoś doradzić, który z zaworów należy odkręcić aby uzupełnić wodę?

 

obraz.thumb.png.4cbc3dd9b385b73ac8bf7246e154778a.png

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja użytkownika podaje 

Cytat

Uzupełnianie wody grzewczej jest zróżnicowane dla każdej instalacji. 

Dlatego instalator powinien poinstruować użytkownika o sposobie uzupełniania wody w instalacji c.o.
 

Instrukcja montażu 

Cytat

Do napełniania i opróżniania instalacji zamontować we własnym zakresie (inwestor) w najniższym miejscu instalacji zawór
napełniająco-spustowy.

Jak wynika z instrukcji tego elementu nie ma w kotle, to element instalacji.

Szukaj na ścianie poniżej kotła kranu lub rury z kranem do której można podłączyć np węża do napełnienia.

EW daj zdjęcia okolicy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Nie jestem pewien czy dodatkowe zdjęcie okolic kotła wniesie coś nowego do tematu ponieważ nie znajdują się tam żadne widoczne dodatkowe elementy instalacji. Bezpośrednio pod kotłem znajdują się odpływ i dopływ do pralki i nic ponadto. Stąd też biorą się moje wątpliwości co do sposobu napełnienia... Czy mogą istnieć jakieś dodatkowe wskazówki co do tego jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instalację zamkniętą , więc aby ją napełnić trzeba w którymś miejscu podłączyć wodę z wodociągu - podłączenie może by stałe - czyli zawór między rurą od CO i rurą od zimnej wody albo może być tylko kran do którego wężem ogrodowym podajesz wodę z instalacji wodociągowej.

W ostateczności można napełnić inst przez rozdzielacz CO, ale to może być trudne.

Ponadto musi być też możliwość spuszczenia wody z instalacji - często spust wody jest jednocześnie miejscem dopuszczenia wody do inst CO.

Szukaj czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.