Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji ogrzewania nagrzewnicami


Paziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Mam pewien problem. 

Muszę zaprojektować instalację ogrzewania nagrzewnicami o mocy około 10MW  by ogrzać halę około 3HA.  I tutaj moje pytania do was :

1. Czy można zainstalować bufor do takiej instalacji opartej na nagrzewnicach?

2. Jaki piec polecacie gazowy . Na słomę. Czy na pellet z podajnikiem?

3. Instalację zalać wodą czy glikolem?

4.czy wogóle zrezygnować z ogrzewania piecem i zainstalować nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania jeżeli tak to jakie i jakiej mocy polecacie?

Podkreślam że musi być to ogrzewanie z całkowitym odprowadzeniem spalin na zewnątrz ponieważ są to budynki inwentarskie.

Z góry dziękuję za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie mocy dobrałem z Internetu kaukulatorem.

Budynek to powierzchnia 30 000m2   wysokość 9m.

Budynek z płyty obornickiej.

Buduję dużą fermę drobiu i planuje jak to ogrzać.  Z tąd te moje 4 pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być w naturze to musi być konkretny projekt , to nie mały domeczek , gdzie potrzeba 5-10kW ciepła.

Tu raczej rady nie znajdziesz, piszesz o gazie- a będziesz miał tyle gazu aby te 10MW pociągnąć?

Z resztą do takiego przydziału potrzeba pełnego projektu a nie rozważań przy ekranie.

Do tej pory tanią opcją były kotły na słomę lub pellet przemysłowy, ale czy masz ten towar w odpowiedniej ilości oraz miejsce na postawienie kotłowni oraz buforów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słomę to mam i to dużych ilościach którą migę szybko przerobić na pellet. A pod kotłownię chcę przeznaczyć budynek o powierzchni około 1000m2.

A jeżeli chodzi o gaz to zastanawiam się nad produkcją biogazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz słomę to raczej się nie opłaca jej przerabiać na pellet - są kotly na baloty słomy .

Pellet ze słomy się cienko spala, choć wtedy jest regulacja mocy i możliwość startu na żądanie i mniejsze wymagania co do bufora.

Biogaz się opłaca, tylko trzeba w niego trochę zainwestować- nie dość że kocioł to jeszcze cała potrzebna otoczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.