Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na pellet zębiec agat 20kw


Przemek2707

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od niedawna piec na pellet z podajnikiem zębiec agat 20kw piec kupiony większy gdyż w niedługim czasie planuje rozbudowę domu obecnie piec ogrzewa 80m. Zmieniłem moc znamionowa z 20kw na 10kw ale piec bardzo dużo spala około 25kg pelletu na dobę i tu moje pytanie czy oprócz zmiany mocy znamionowej coś jeszcze powinnem zmienić w ustawieniach? Przy obecnych pogodach próbowałem przełączyć piec na tryb pracy lato ale po chwili grzania piec piszczy z komunikatem,, przegrzanie obwodu grzewczego''obecne ustawienia to temp. pieca 52 wody 48 

W ustawieniach rozgrzewania podawanie paliwa

czas podawania 4s

czas przerwy 16s                         ustawienia grzania moc maks: czas podawania 6s

przerwy 8s

moc dmuchawy 92%

wycofanie rusztu 0s

moc pośrednia: czas podawania 4s przerwa 14s

moc dmuchawy 74%

wycofanie rusztu 55s i moc minimalna czas podawania 3s

czas przerwy 16s

moc dmuchawy 52%

wycofanie rusztu110s

sposób regulacji pid  proszę o pomoc bo zupełnie się na tym nie znam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek2707 napisał:

Zmieniłem moc znamionowa z 20kw na 10kw ale piec bardzo dużo spala około 25kg pelletu na dobę i tu moje pytanie czy oprócz zmiany mocy znamionowej coś jeszcze powinnem zmienić w ustawieniach?

w ustawieniach to raczej nie, ale jakbyś zmienił gabaryty, przekroje itp, to spadłoby spalanie. nie oczekuj od "TIR"a40t , że jak będziesz jechał wolniej to mniej spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.