Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB Radio – stacjonarne


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szari napisał:

Tu możecie posłuchać co krótkofalowcy gdzieś tam gadają choć tu trzeba mieć pojęcie o częstotliwościach choć "wodospad" pokazuje gdzie gadają :) zerknijcie: http://dlwis-websdr.ham-radio-op.net:8901/

Da się to ogarnąć, choć na 80m gadają w LSB i są porozjeżdżani w częstotliwości, jest co robić, żeby się cały czas wstrajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym radiu masz filtry jedne lepsze jedne gorsze ale zawsze wstroisz się w częstotliwość Odbiorcy i Nadawcy (odstroisz się parę Hz) niezależnie od nadawcy i odbiorcy. Ja pierdziu ja tu małą szkołę prowadzę  Panowie to jest intuicyjne jak się weźmie radio w dłoń. Wiesz którą gałą kręcić aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szari co innego kręcić gałą, co innego klikać myszą po ekranie, trzeba się przyzwyczaić, nieważne, już zacząłem myśleć jak reanimować CB, brakuje mi porządnej anteny i z 10mb RG58, no i wysokości takiej jak miałem mieszkając we wieżowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz RG58 to nic i nic sobą nie prezentuje do (około 50 Mhz), później straty są większe niż oczekiwania. Belden H1000 bajka 145Mhz działa DOBRZE,  450 działa bo nie ma nic lepszego. I teraz pomyśl że ja 12 lat temu miałem zajebistego 5 PLN/M BELDENA H1000 w tej cenie. Kupiłem aż 45m. 

EDIT:

Łoooo ja pierdziu 13PLN z GROSZAMI z metra. POmyśl jaka to róznica. a To nie jest najlepszy kabel, i antena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam.widze Panowie obeznani w temacie jakie radio krotkofalowe polecanie chce@zaznaczyc ze egzaminow nie bede zdawal ale chcialbym miec takie w razie w gdyby odcieli internet telefony bo w dzisiejszych czasach roznie moze byc a tak to chociaz bede mial lacznac ze swiatem zeby sie gromadIc chcialbym cb radio stacjonarne a takze krotkofalowe pomozec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz mieć cb-radio czy krótkofalowe bo to dwie różne rzeczy? 

Przypominam że na KF czy UKF musisz mieć licencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.