Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kod błądu K34


Dobrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzięczny za pomoc.

W domu na wsi zamontowałem ( tzn monter zamontował) nowę instalację CO zasilaną kotłem na pellet Defro APC K Slim 10kW

Nie widzę nic niepokojącego, jednak non-stop na monitorze strerownika wyskakuje komunikat: "Zbyt niska temperatura powrotu. Kod błędu K34"

W związku z tym mam pytanie wybaczcie brak wiedzy. Mam ten kocioł 2 dni:

1. Czy to niebezpieczne? Czymś grozi?

2. W jaki sposób można zlikwidować ten alarm?

Od montera nie bardzo mogę się dowiedzieć o co chodzi. To co mnie niepokoi to że kocioł nie osiaga z temperatury zadanej (60°C). Dochodzi do 50-52°C i tak trzyma. Temperstura powrotu

na wyświetlaczy oscyluje ok 50°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko informacja Tobie i niczym nie grozi :)

Tylko, że jak jest niska temp. powrotu to jest brak stabilizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest alarm a powiadomienie.

Zakładałem już klientowi taki kocioł z tym sterownikiem, i wydaje mi się że jest to cwaniactwo ze strony Defro, gdyż jak przyjdzie co do czego i pojawi się jakaś usterka to defro będzie sie zapierać, że to wina  niestabilnej temperatury powrotu, i pokaże, że to powiadomienie często się wyświetlało.

Z tego co wiem tego alarmu nie da się wyłączyć, po prostu trzeba mieć stabilny powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Defro masz wyraźnie napisane jaką masz mieć temperaturę zadaną i jaką powrotu. Są nawet takie duże naklejki z boku kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam za bardzo na tym sie nie znam.Ale jesli chodzi tu o zawor czterodrozny to mam.Dzis testowalem znowu piec MA OK 2 tyg.defro ekoslim pellet sterownik apck Slim zadana temp65 osiagnal maksymalnie na powrocie52 przy zadanej temp ale przy OK 46 stopniach pokazal sie komunikat zbyt niska ten powrotu.Pozniej wygaszanie czuwanie temp.zadana spadla ale.niepokoi mnie ze temp na powrocie rowniez spadla w najgorszym momencie do 42 czy tak MA BYC?pozniej wmiare podnoszenia temp zadanej rowniez Rosla by osiagnac 51 powrot I zadanej tyle ile MA ByC.wtedy przy tak niskiej temp powrotu nie pokazal sie juz ten komunikat.jak osiagnac temp powrotu najlepiej 55 czy to normal ze osiaga nap.52 pozniej spada do42 I znowu osiaga 52 ale nie utzrymuje jej nonstop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na powrocie wyregulowała by ci ten 4D. Ochrona powrotu w kotle włączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w "trybie letnim" nic to nie da bo i tak zawór jest zamknięty.

Lepiej przez okres letni zastanowić się co zrobić aby ten powrót był ciepły w sezonie zimowym. Bo jak włączysz pewnie ochronę powrotu i zaczniesz grzać to zawór 4D będzie wariował przy podłogówce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.