Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkład kominowy czy cegła ?


Gość Majstter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majstter

Witam.

Chciałem zapytać co jest bezpieczniejsze wkład kominowy czy zwykły komin ceglany, chodzi mi głównie o bezpieczeństwo by ustrzec się pożaru sadzy gdyby taka nastąpiła.

Jedni mówią że zwykły ceglany jest lepszy, inni że jednak bezpieczniejszy jest ten wkład kominowy więc chciałbym się doinformować fachowców na tym forum.

A drugie pytanie czy jest jakaś, może ochrona czopucha, jakaś przysłona czy coś podobnego by iskry nie szły w komin ? Jakaś siatka ?  Czy są jakieś takie wynalazki ? Jeśli są to proszę o wskazówkę gdzie można coś takiego kupić. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominowy masz na mysli rura metalowa? Teoretycznie sadza będzie się tam zbierać mniej ze wzgl na gładsze ścianki,a na cegle  jako bardziej chropowatej bardziej, po prostu i tak trzeba czyścic komin  kilka razy w roku,aby byc pewnym czystego komina. Oczywiście mówimy tu o sypkiej sadzy,którą można dość łątwo usunąć. Każdy ci tu napisze,że musisz tak prowadzić kocioł lub piec,aby nie dopuścic do wiekszego osadzania sadzy czy pojawienia się smoły w kominie.

Ad2. Nie słyszałem o osłonach, trzeba robić jak wyżej, zamontować termometr na czopuchu . A tu dywagacje teoretyczno-praktyczne:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.