Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas Vitrix Exa - dodatkowe ustawienia


Trotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drugi sezon używam Immergas Vitrix Exa 28, Tybox 137, instalacja z grzejnikami.
Ustawienia fabryczne (nic nie zmieniałem w menu instalatora) - temperatura na piecu 44 stopnie, temperatura w mieszkaniu 22 stopnie, średnie zużycie gazu 7-9 m3 gazu na dobę.

Prowadzę statystyki i zużycie porównywalne do tego z zeszłego sezonu - zimę mamy raczej z nazwy.
Generalnie piecyk sprawuje się wzorowo, wydaje mi się, że chyba spalanie jest w normie.

Nie miałem wcześniej do czynienia z gazem więc pytanie do użytkowników - czy w tym piecu coś jeszcze się w parametrach zmienia aby był jeszcze bardziej ekonomiczny czy też ustawienia fabryczne są już wystarczające - czytam o innych piecach i tam użytkownicy dość mocno ograniczają  je w ustawieniach.

Dodatkowe pytanie, które wynika z obserwacji wyświetlacza - jest tam ikona palnika (u mnie zwykle pusta bądź z 1 kafelkiem mocy) - wiadomo, że piec grzeje, później przełącza się w tryb bez palnika i zużycia gazu - czy wtedy piec kondensuje ?

Bywa, ze ma cykle krótkiego grzania a później "kondensacji" i tak sobie pyka zmieniając tryby (chyba częściej gdy dobija do zadanych 22 stopni)

Czy to pykanie to jest taktowanie czy wprost przeciwnie - wysoka sprawność i kondensacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

U mnie w 99% zawsze jest minimalna moc na grzaniu. Moc zwiększa się przy CWU ale to zrozumiałe.
Grzeje zawsze na minimum i to mnie cieszy, że moim zdaniem - ustawienia fabryczne są optymalne.

Starałem się uzyskać kompromis pomiędzy ustawieniem pieca na rozsądną temperaturę zasilania (44-46) - aby było w domu stałe 22 stopnie i aby piec jak najdłużej pracował pracą ciągłą - tym sposobem chyba ma najwyższą sprawność przy okazji kondensując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.