Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł SAS EFEKT 29 KW - praca PID zużycie opału


maly44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocił SAS EFEKT 29 KW obecnie praca - PID, czy ktoś ma taki kocioł może podpowiedzieć coś na temat prawidłowego ustawienia aby nie powstawały spieki oraz zużycie paliwa było jak najmniejsze. czasem kocioł ma problem z osiągnięciem zadanej temp np. 62 C.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

po pierwsze ile m2 ogrzewasz ? jak ocieplony dom?  jaki eko(kaloryczność, liczba RI) ? wstaw w cieplowlascie.pl swoje dane tak jak jest naprawde i to bedzie mniej/wiecej tyle ile potzrebujesz energi. A w pid piec bedzie chodził w okolicach zadanej , to nie dwustan że dobija z moca max i sie odstawia - tu powinien jak najdłużej pracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 09:45, madluk napisał:

wiatam mam taki piec od nie dawna moge podpytac cos wiecej o ustawienia kolegi tuka.

ile ci spalal ile metrow ogrzewasz ? jaka instalacja ochodzi mi o porownanie do mojej i mojego spalania bo niewiem zy duzo czy malo mi teraz pali

dziekuje pozdrawiam

ogrzewam pod 300m poprzednie sezony dom był nie ocieplony w układzie parter piętro i poddasze wzeszły sezon grzewczy rozpoczłąłem 9 września i zakończyłem z końcem czerwca  spalając 7200kg ze średnią temperaturą 22-23 stopni ( tak mam ustawione termostaty)

7200kg czy to dużo- nie wiem dom jest 2 rodzinny na starym kotle spalałem na poziomie 10-11 ton

instalacja  jest nowa składa się z grzejników płytowych i aluminiowych oraz 2 małych podłogówek (łazenka + kuchenka) . Od tego sezonu mam dom ocieplony i wczoraj porównałem spalanie za wrzesień, październik i listopad 2019 spaliłem 1550kg a w tym roku 1050 wiec jest znaczna różnica. poprzednio paliłem na ustawieniach ręcznych i pid ( pół na pół) w tym sezonie na razie jadę na PID (na ręcznych miałem tylko tydzień)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.