Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grundfos Alpha 2 obrót skrzynki sterowniczej


Damianooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zapytanie,

Posiadam pompe obiegową Grundfos Alpha 2 zamontowaną w skrzynce rozdzielczej do góry nogami, tak jak na załączonym obrazku ( przepływ jest w porządku, chodzi mi o skrzynkę sterowniczą w pompie która mnie troszeczkę drażni odczytem i przyciskami na opak)

Moje pytanie jest takie, czy mogę skrzynkę odkręcić  która jest przykręcona na 4 śrubach i obrócić o 180 stopni?

W instrukcji jest opis że można zrobić ruch o 90 stopni, ale nie bardzo rozumiem czemu tylko o tyle, chyba że o 180  stopni również 

Pozdrawiam.

500_500_productGfx_11ec481f4e96338014d98c897bd6795b.jpg.8f08d29bd06136d147920fc1224b31d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Tak możesz ją odwrócić. Pamiętaj tylko o zakręceniu wody do i od pompy, a potem jej modyfikacji (oczywiście odkęrć wodę po montażu) o odpowietrzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściągać całkowicie silnika z osi - wystarczy unieść lekko i obrócić. Woda nie wycieknie :) Najlepiej wyciągnąć szybkozłączkę kabla zasilającego podczas tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

Mam jeszcze pytanie, może głupie, ale podkreślę że jestem laikiem w tych tematach, ale wolę być pewny na 100%.

Jeśli skrzynkę obrócę o 180 stopni to nie zmienię kierunku wtłaczania wody? Pytanie takie, ponieważ widziałem na yt jakiś filmik związany z tą pompka jak facet wykręcił skrzynkę pokazując ją, to było widać jakieś mechanizmy lub wirnik  w wykręconej skrzynce.

Czy przy przekręcaniu skrzynki muszę uważać na jakieś elementy w pompie wrażliwe? czy wyglada to tak: odkręcam śruby obracam i zakręcam?

Dziękuję i Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunku tłoczenia nie zmienisz, tylko pozycje korpusu. Odkrecisz śruby ściągniesz i obrucisz korpus tak jak chcesz, zakrecisz śruby i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.