Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam Wszystkich Na Forum


wspolnota

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszych słowach mojego listu... :D witam miłośników ciepłych rur :o

 

i od razu poproszę Admina o pomoc :mellow: .

 

Nie znam właściwych słów kluczowych, bo jestem "lai(koni)kiem" w temacie i trudno poruszać mi się w tej tematyce. Poszukałem trochę na FORUM ale nie trafiłem na właściwy wątek, dlatego prosze o przeklejenie mnie do właściwej opcji.

 

Oto mój problem:

 

Jestem człnkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej w duzym mieście. Budynek z lat 50-tych, 5-cio kondygnacyjny (cegła + stropy Ackerman'a), pow. ponad 3.200m2 (70 mieszkań) + duży lokal użytkowy na parterze (ok. 800m2); CO z miasta, CWU metanowo indywidualnie . Około 5-6 lat temu przeprowadzony remont instalacji wod.-kan., bez przygotowania do podłaczenia do sieci (nie ma żadnych pionów i poziomów pod przyłączenie CWU i bajerów typu recyrkulacja).

 

MAM PROŚBĘ: (założenie jest takie, że cena gazu miejskiego utrzymuje się na srednim poziomie cen z tego roku)

1. Co jest bardziej opłacalne dla lokatorów: CWU z sieci czy pozostanie przy CWU ogrzewanej indywidualnie gazem?

2. Jak to obliczyć?

3. Po jakim czasie ewentualnie i czy opłaciłoby się przyłaczyć do sieci centralnej?

 

PZDR CIEPŁO (ale nie dla podgrzania atmosfery) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak to obliczyć?

 

LOL. Jesteś członkiem zarządu a nie skończyłeś 8 klasy podstawówki... Tam są takie rzeczy.

 

Sprawdź w swoich rachunkach:

1) Cenę energii z ciepłowni (zł/GJ)

2) Cenę gazu (zł/m3)

3) Na stronie gazowni wartość opałową gazu (GJ/m3)

4) Na stronie producenta kotła sprawność nominalną (%)

Następnie pomnóż 2*3*4 i porównaj z 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Mecenasie - zwróciłem się z prośbą o pomoc a nie o liczenie klas mojej podstawówki :mellow:

Poza tym: Pański uczony wywód prawie ani na jotę nie przybliżył mnie do rozwiązania mojego problemu. :o:mellow:

Skupiając się nad moim intelektem nie popatrzył Pan na problem kompleksowo i nie przeczytał pytań, jak się wydaje, ze zrozumieniem...

 

Ponawiam moją prośbę do Forumowiczów o pomoc :D

a Panu raczej DZIĘKUJĘ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.