Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Master M Uni 20 KW - korozja wewnatrz i przeciekanie


PiotrekSCK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W 2019 Kupiłem dom, w którym zainstalowany jest piec HefStal MasterM Uni 20 kW z 2013 roku i uzytkuje go pierwsza zime. W zeszlym tygodniu zauwazylem dziwna rzecz, a mianowicie wewnatrz zbierala mi sie wilgoc i popiol wybierany z tylu kotla byl wilgotny. Dzis, podczas czyszczenia, zlokalizowalem miejsce przez ktore woda mi sie sączy. Jest to tylna scianka pod rusztem wodnym z prawej strony. Ubytek nie jest duzy, ale obawiam sie ze z kazdym dniem bedzie coraz gorzej i bede musial dolewac coraz wiecej wody do ukladu... Zalaczam zdjecia pogladowe jak to wyglada na chwile obecna.

Doradzcie mi prosze czy mozna z tym cos doraznie zrobic? Nie chcialbym w tym roku wymieniac juz pieca...

20200105_233017.jpg

20200105_233040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć jakiegoś fachowca od spawania kotłów żeby ocenił czy da się to jeszcze połatać. Może być tak że pospawa i będzie dobrze jeszcze kilka lat a może być tak że nie będzie już do czego.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudne miejsce do spawania, fabrycznie z drugiej stony blachy jest spawane.

Pasowaloby oblecieć spawem cała rurkę dookoła, gdyż po tej stronie jest zazwyczaj szczelina,  i punktowe spawanie może nie przynieść efektu. A po drugie jak kolega wyżej napisał czas robi swoje i ciekawe ile podziała.....

Pozdrawiam Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunkiem mogło by być wycięcie tych rurek i wspawanie łaty . Jesli było by podejście do jakiej operacji . Na olx widzialem ogloszenie gościa co remontuje kotly . Pytanie trzeba sobie zadac za ile . Czasem za tysiaka da sie wyrwac caly kociol , czasem nieco drożej . A tu troszkę nie wiadomo co będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pytanie podstawowe jak użytkowany był kocioł i jaka jest instalacja. Przy braku mieszacza lub ( i ) przy pseudooszvzednosci i prowadzeniu kotła na  45stopniach to może być niestety techniczny trup. Generalnie palacze z niewiedzy boja się wysokiej temperatury na kotle myśląc, ze spała więcej opału co jest zwyczajną bzdurą. Efekt taki jak na załączonych zdjęciach. 8 - 10 tys.wyrzucone na złom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podobnej sytuacji miesiąc temu jak w Kostrzewie poleciały pęknięcia przy spawie, albo w samym spawie. Jakby nie było dojścia, żeby to pospawać to można ratować się takimi specyfikami  http://uszczelniacze.net/instalacja-grzewcza/6-multiseal-24-uklad-otwarty-ubytek-wody-do-30-l-na-dobe-.html#/pojemnosc-1_l  Czy to działa to jedna wielka niewiadoma. Specyfik drogi a trzeba go wlać dużo, więc wydać dużo pieniędzy. Najlepiej mieć układ zamknięty, żeby pod ciśnieniem zmieszana woda z tym specyfikiem była wypychana przez wyciek.  Byłem przygotowany, żeby to kupić i przetrwać zimę. Na szczęście udało się pospawać kocioł. 

Na początku ten wyciek trzeba dokładnie oczyścić szczotką drucianą ręczną, czy na wiertarce, kątówce i zobaczyć jak jest sytuacja i dopiero wtedy podjąć decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma działać jak uszczelniacze chłodnic samochodowych to trzymać się od tego z daleka. Jak kocioł stary to kupić sensowną uzywke, ludzie sprzedają po roku, dwóch użytkowania, bo np. doprowadzili gaz w pobliżu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten płyn ma w sobie jakieś nitki krzemionkowe a sam czynnik po kontakcie z powietrzem się krystalizuje i zastyga. W takiej formie wtrzymuje do 1200 stopni. Na takiej zasadzie to działa. Pytanie, czy tym nie zmarnujemy sobie całej instalacji. Pozalepia odpowietrzniki. Chociaż niby z odpowietrzniakmi ma się nic nie stać. Ten płyn to raczej jakaś totalna ostateczność i w akcje desperacji w sytuacji bez wyjścia i szybkiego zadziałania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jasiek11 napisał:

Kocioł pewnie jeszcze na gwarancji, spróboiwac z tej strony.

 

13 godzin temu, PiotrekSCK napisał:

zainstalowany jest piec HefStal MasterM Uni 20 kW z 2013 roku i

To wieczysta gwarancja na te kotly ???

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, nie doczytałem. Inna sprawa, że po 6 latach to trochę za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.