Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa obiegu kaloryferów - skręcany zestaw - odpowietrzanie?


zento

Rekomendowane odpowiedzi

Robię dodatkowe pętle ogrzewania grzejnikowego na piętrze. Serce tego wyglądać ma tak:

 

ogrzewanie-pietro2020-CuZn-skrecane-v1.thumb.jpg.db85752ef38e333df69ac149567de50a.jpg

Układ jest otwarty. W zasobniku na parterze mam do dyspozycji wodę gorącą 60-80°C i czerpię ja z zasobnika rurą PEX20mm. Chcę obniżyć temperaturę na kaloryferach aby nie była wyższa niż 60°C i dlatego daję zawór mieszający termostatyczny esbe 1/2'' 35-60 o współczynniku  KVS = 1,2.

Rury pex zakończone będą złączkami skręcanymi i śrubunkiem mosiężnym 1/2".  Pompa, zawory i odpowietrzenia wszystko będzie na kształtkach mosiężnych 1/2".

Zanim to wszystko poskręcam chciałbym dowiedzieć się czy coś jeszcze poprawić w tym co zaplanowałem. Głównie chodzi mi o odpowietrzanie układu. Na przykład:

Czy odpowietrzenie dać w miejscu A czy lepiej w E tak jak tutaj:

ogrzewanie-pietro2020-CuZn-skrecane-v2.thumb.jpg.63b65dec67fa3a0b5842d809e10a57d5.jpg

 

Zawór Z0 chyba jest niepotrzebny bo od strony zasobnika na poborze i powrocie i tak mam zawory więc ewentualna wymiana pompy jest i tak bezproblemowa.

Rury z tej składanki idą do dołu, po podłodze i w ścianie wznoszą się ku kaloryferom, więc powietrze w układzie zbierze się kaloryferach i co jakiś czas trzeba będzie odpowietrzać.

Odpowietrzanie C na powrocie jest potrzebne?

Czy bezpieczniej byłoby dać odpowietrzniki dalej od trójników rozdzielających wodę?

ogrzewanie-pietro2020-CuZn-skrecane.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.