Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec zębiec 21kw brak "cugu"


Cubass

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z paleniem w piecu zębiec 21kw, hydraulik w maju 2019 roku wsadził mi ten piec, podłączył instalację grzewczą i wszystko było w porządku do puki nie zaczął się problem z co tygodniowym czyszczeniem całego pieca wraz z kolanem do komina i całym kominem. Nie pali się w nim nic poza kartonami... Mix drzewa jaki już spróbowałem od brzozy, świerka, buka i dębu po orzech, czereśnie i akacje... Nic się nie wypala, podkladajac prędzej zgasnie jak się rozpali.. Co mnie martwi:

Kupiłem dom w którym to wstawiłem, komin 5 letni nowy od podstaw zrobiony przez poprzednich właścicieli ale z wkładem redukujacym średnicę wewnętrzną na fi140, wyjście z tego pieca to 180 ale wejście do komina już jest fi120 więc hydraulik za montował 2 redukcję 180/140 i 140/120 żeby wejść w komin bez kucia. Czy w tym tkwi problem?

Piec wypuszcza dym przy otwartych dolnych drzwiczkach na całą kotłownię, jedynie regulator ciągu odkrecam (mała klapeczka na dolnych drzwiach) żeby coś ciągnął, przy podkladaniu dzieje się to samo muszę drzwi od kotlowni szeroko otworzyc zeby sie nie udusić... 

Proszę o porady zdjecia mogę podesłać jak ktoś potrzebuje. Pozdrawiam

20191229_191544.jpg

20191229_191531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki piec - nic sie nie dymiło.

U ciebie ten matoł pomontował redukcje które tłumią przepływ.  Powinno być od pieca do komina 180mm + wystarczy lekko podkuć komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mikkei napisał:

Miałem taki piec - nic sie nie dymiło.

U ciebie ten matoł pomontował redukcje które tłumią przepływ.  Powinno być od pieca do komina 180mm + wystarczy lekko podkuć komin.

Zajmę się tym jutro z rana zobaczę wtedy jaki będzie efekt, w takim razie to że w środku jest wkład z rury który redukuje komin do fi140 nie będzie problemem tylko to główne kolano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mikkei napisał:

 

Już problem rozwiązany, średnica komina bez wkładu, który jakiś osioł wsadził, wynosi 270 sam wkład okazało się że na dole jest 140 ale w połowie komina zredukowany był do 120... wkład jutro leci na złom, piec dostanie nowe fi180 przyłącze do pieca i problem będzie rozwiazany, dziękuję za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpięcie w komin nie powinno byc redukowane,a wkład 14 cm jest wystarczający do kotła GS,a jak wysoki to i  mpma obskoczy ;).  Obmurować cegłami na zaprawie szamotowo-gliniano-cementowej ( z dodatkiem piasku), gliniano-cementowej ( z dodatkiem piasku), albo w ostateczności cementowej (piasek+ cement ) temperatura tego nie rozwali, ew rure owinąć sznurem czy wełną i obmurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.