Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana starego z otwartą na nowy kondensacyjny


Pavol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualnie posiadam kocioł gazowy takiego staruszka Vaillant VCW 180 z otwartą komorą spalania, założony był zimą 97/98. Od 10 lat używany jest tylko sporadycznie w okresach przejściowych jak jesień czy wiosna, zimą grzeję w takim piecokominku. Ale to wszystko jest upierdliwe, brudzi się, jeden plus że wychodzi tanio.

I mam pytanie czy jak zmienię ten stary kocioł na nowy kondensacyjny czy będzie duża różnica w ilości spalanego gazu w porównaniu do obecnego kotła ? Czy będzie o wiele bardziej ekonomiczny z regulatorem pokojowym lub pogodowym ? Czy jest sens wymieniać czy stary użytkować tak długo aż sam nie padnie ?  Bo oprócz wymiany kotła wymieniony też by musiał być cały komin bo teraz mam z otwartą komorą więc też nie są to małe koszta. Podczas przeglądu facet mi powiedział że jeszcze od środka nie rdzewieje i jak na swój wiek trzyma się dobrze.

Dom to typowy klocek z początku lat 80-tych, 120 m2 z tym że aktualnie użytkuję tylko górę (3 pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz) ściany ocieplone 10cm styropian, dach 15cm, okna plastiki.

Dziękuję z góry za jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pavol napisał:

I mam pytanie czy jak zmienię ten stary kocioł na nowy kondensacyjny czy będzie duża różnica w ilości spalanego gazu w porównaniu do obecnego kotła ?

Liczyłbym jakieś 20% mniej.

6 godzin temu, Pavol napisał:

Czy będzie o wiele bardziej ekonomiczny z regulatorem pokojowym lub pogodowym ?

Najlepiej jedno i drugie.

6 godzin temu, Pavol napisał:

Czy jest sens wymieniać czy stary użytkować tak długo aż sam nie padnie? Bo oprócz wymiany kotła wymieniony też by musiał być cały komin bo teraz mam z otwartą komorą więc też nie są to małe koszta. Podczas przeglądu facet mi powiedział że jeszcze od środka nie rdzewieje i jak na swój wiek trzyma się dobrze.

Na to pytanie Ci nie odpowiem, zależy ile gazu zużywasz i czy będziesz dalej na niego narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.