Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Starego Pieca Gazowego Na Nowy?


niepewny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

W moim domu o powierzchni około 300m2 jest zainstalowany już wiekowy piec ZWE 24-2KP Junkers.  Niestety piec już nie domaga ze względu na swój wiek. 18 lat pracy.

Obudowa się nagrzewa, ciepła woda użytkowa już nie grzeje jak kiedyś. Do wymiany jest nagrzewnica oraz pompa bo już hałasuje. Dodatkowo pęknięta jest osłona termiczna w piecu. 
Irytujące jest jeszcze ta otwarta komora spalania, bo aż czuć jak ciągnie powietrze przez kratkę w drzwiach do ubikacji...
 
 
I teraz moje pytanie, czy jest sens dalszego serwisowania tego kotła przy dzisiejszej technologi pieców gazowych? Jeśli trzeba go wymienić to na jaki piec? Jednofunkcyjny z zasobnikiem? 
Niestety w internecie jest mnóstwo rozwiązań. Człowiek po prostu się gubi w tym gąszczu informacji...
Niestety budżet mam ograniczony... Nie mogę określić ile mam dostępnej gotówki. Po prostu ile trzeba będzie wydać tyle wydam.
 
Mam nadzieję, że Państwo udzielą mi odpowiedniej odpowiedzi.
 
Pozdrawiam!
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jednofunkcyjny z zasobnikiem, będzie największy komfort. Biorąc pod uwagę powierzchnię domu, brałbym kocioł z mocną pompą wewnątrz: Immergas Victrix, Junkers Cerapur Compact, Termet Ecocondens Gold Plus.

Moc ~24 kW, dobrze jeśli będzie miał niską moc minimalną (2-3kW).

Popatrz czy masz w okolicy serwis i ile biorą za przegląd kotła.

Nowy będzie palił mniej o jakieś 15-20% gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.