Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co z tym zrobic????


Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem tutaj że osad na sciankach mojego pieca może być spowodowany zbyt uboga ilościa powietrza .... więc proszę o radę mam piec 17KW per-eko ustawienia - szyber przymkniety prawie do samego konca, dmuchawa na polowe siły, podawanie 12sek przerwa 90 sek, przepalanie 30 minut, pompa CO i CWU temp na piecu 56 i na grzjnikach termostaty, moimi problemami sa - osad na piecu dosłownie co 4 5 dni jest taki czarny osad na scianakch, piec b. dlugo sie nagrzewa co oznacza ze dmuchawa chodzi dluugo np 20 minut nagrzewania i 15 minut 3ma temp i tera najdziewnijsze dla mnie przez te 15 minut temp spada o 2 stopnie (histeryza) a potem jak juz właczy sie dmuchawa podajnik i ogólnie piec to temp leci np do 52, 53 gdy nastawione 56 . PIerwszy raz używam tego typu pieca ( do tej pory blok) jestem trochę przerażony bo zima idzie aha i jeszcze jedno gdzie w poznaniu lub w okolicach kupic b. dobry EKO GROSZEK ( ps. spalanie mojego pieca to oklo 160 kg na 7-10 dni - chyab dużo) proszę napiszcie cos co zrobic czy dac mu wiecej powietrza np na szyberku czy doporowadzic jakis nadmuch z dworu może wtedy szybciej sie nagrzeje ...ah sam nie wiem . Dziekuej za wszelką pomoc i będe bardzo wdzięczny za każda sugestie pozdrawiam FIlipo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie spalanie jest w normie. Ja mam piec 25 kW i na 7-10 dni w tej chwili wychodzi mi 250-270 kg.

 

Co do osadu. Ja ostatnio zauważyłem, że ilość tego osadu na ściankach pieca zdecydowanie zmniejszyła się po kolejnej dostawie węgla - tak więc może to również być przyczyną.

 

Ja dmuchawę mam otwartą w 80% (tak mi ustawił serwisant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam nieco inny piec ale też spala węgiel i jest z nadmuchem .

Macie rację bardzo dużo zależy od jakości węgla ,palę już kilkanaście sezonów i kilkakrotnie miałem kłopot ze złym węglem który wydzielał dużo smoły ,inną przyczyną może być zbyt niska temperatura na piecu ale przy 56C to chyba nie wchodzi w rachubę .Taki osad dobrze likwiduje Sadpal choć jest to tylko półsrodek bo popiół po spalonej sadzy i tak zostaje w kominie i piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustalić przyczynę nieczystości i małej sparwności mojego pieca, głównym powodem tego było złe ustawienie dmuchawy tzn. na dmuchaiwe znalazłem możliwość regulacji dopływu pow wiec gdy tylko odkręciłęm i dalem nadmuch z 8 biegu na 2, dopływ pow na jakieś 10-15% myślałem że piec odfrunie :):) :)

natomiast co do osadu temp mam na 56 stopni więc najniższa i szyber otwart na powiedizmy 20-25% ponieważ jak mialem przymknięty na 10

% czyli min to wtedy własnie osad był okropny

no i zmieniłem węgiel ale dopiero wczoraj więc zobaczymy jak ten nowy

 

pozdrawiem wszytskich i dzięki za wszelkie sugestie mam nadziej że za kilka sezonów będe mógł sie odwdzięczyć :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pieca węglowego z nadmuchem. Mam problem z czujnikiem temperatury. Problem pojawia się gdy przełączam grzanie wody tylko w samym bolierze. Wiem że temperatura wody powinna zacząć rosnąć bo zmiejsza się obieg wody w piecu. Ale tutaj temperatura w ciagu 30 sek. wzrasta z 40 stopni na 95 co powoduje wyłączenie PŁOMYKA(nazwa regulatora temperatury) na wyświetlaczu pojawia się dziwny skrót ER i wszystko przestaje działać, co gorsze już się nie włącza. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu ponownym urządzenia wszystko zaczyna działać prawidłowo. Oczywiście opisana sytuacja nie zdarza się zawsze. Problem pojawił się niedawno, a z tego rodzaju ogrzewania korzystam pierwszy sezon. Idzie zima :) i nie wiem czy powinienem coś z tym robić czy to może normale przy tego typu urządzeniach? Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

er oznacza error i jest prawdopodobnie spowodowany przekroczeniem górnej granicy pracy sterownika czyli pewnie 100oC ,nie wiem czemu tak gwałtownie rośnie temperatura może coś jest nie tak z instalacją, napisz czy temperatura na piecu faktycznie rośnie czy tylko sterownik tak dziwnie się zachowuje a tempertura jest ok ,przy temperaturze ok 90oC woda zaczyna wrzec i słychać to wyraźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najdziwniejsze jest to że woda nie ma takiej temperatury, bo po pierwsze nie słychać wrzenia wody, po drugie dotykając rury którą woda przepływa w zasadzie nie odczuwam większej różnicy temperatury. a przecież gdyby woda faktycznie miała taką temperature to i rura była by cieplejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.