Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik WiFi RS


moshica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od dawien dawna śledzę forum i wiele tutaj czytałem, ale to mój pierwszy post, więc wszystkich na wstepie pozdrawiam ;-)

Muszę zasiegnąć Waszej rady i opinii, mianowicie zastanawiam się nad zakupem Sterownika WiFi RS do obecnego w kotle K1PV4.

Pewnie pare osób takowy ma.

Moje pytanie dotyczy konfiguracji. W Tech sterowniki dowiedziałem się że maksymalna długość przewodu pomiędzy K1PV4 a tym WiFi nie może być dłuższa niż 10m. Akurat w tym zakresie bym się zmieścił.

Teraz kwestia konfiguracji.

1. Rozumiem że ten sterownik Wifi musi widzieć domowy router ?

2. Na routerze trzeba wpisać IP tego sterownika na chłopski rozum ?

3. Teraz kwestia, w sieci domowej pewnie poprzez aplikację na adroida połączę się poprzez ten sterownik WiFi z kotłem i wszystko ładnie zagra ?

4. I kluczowe pytanie, czy trzeba mieć zewnątrzny adres IP, aby móc zdalnie internetowo się łączyć z kotłem, czy jest jakiś serwer pośredniczący, pod adres którego

ja np. na telefonie się łączę/wpisuję oraz autoryzuję (strona www) i w ten sposób mam możliwość połączenia się z kotłem ?

5. Ostatnie pytanie, czy K1PV4 oraz ten sterownik wraz z oprogramowaniem stabilnie pracują i cała zabawa warta jest wydania ok 670zł ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 tak musi być w zasięgu wifi

Ad2 nie trzeba wpisywać IP

Ad3 i 4 konfiguracja jest bardzo prosta w module wyszukujesz swoją sieć wifi wpisujesz hasło e moduł jest już połączone z twoją siecią, następnie spinasz sterownik kotła kablem  z modułem wchodzić na sterowniku kotła konfiguracja modułu internetowego gdzie generowany jest kod aktywacji.

Zakładasz konto na emodul.pl i tam przy rejestracji wpisujesz wcześniej wygenerowany kod i to już wszystko.

Ad5 to taki gadżet ale moim zdaniem warto łatwiej i cały czas widzisz co dzieje się z kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę, ten sterownik Wifi RS poprzez moją domową sieć ma połączenie ze stroną emodul.pl, tak jak i ja zdalnie telefonem połączenie z emodul.pl ?

@Darek czy też sam montowałeś u siebie ten moduł, czy kupiłeś razem z kotłem jako całość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sterowanie i połączenie jest poprzez stronę emodul.pl

Dokupiłem sam, podłączenie i konfiguracja to 2 minuty roboty.

Moim zdaniem warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko działa, możesz sterować piecem, zmieniać wszystkie opcje łącznie z serwisowymi.
W razie alarmu dostajesz powiadomienie PUSH na telefon.
Masz fajne wykresy temperatur przez stronę / apkę na androida.

Jedyne czego nie można zrobić z poziomu aplikacji aplikacji to rozpalić pieca (chyba że ma to piec na pelet z rozpalarką  - tego nie wiem).
Jak dla mnie rewelacja. Możesz moduł kupić bezpośrednio u producenta ( TECH ) , jest taniej  niż w Defro.
Mam ten sterownik plus sterownik pokojowy bezprzewodowy - jego ustawieniami też można sterować przez stronę emodule.

Pozdr
Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł z zapalarką na eko- groszek i nie ma problemu odpalić go przez telefon,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.