Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator pokojowy st292


Krzychu9111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odnośnie regulatora pokojowego... 

Na regulatorze mam zadane 12 stopni w domu... A temperatura mi to wzrosła Już do 15. Grzejniki mam ciepłe, letnie... A przecież jak mam zadane 12 to więcej grzejniki nie powinny wcale grzac moim zdaniem... I w dodatku nie mogę wybrać na piecu że sterownik tech tylko regulator standard... Gdy wybiore tech Odrazu błąd że brak komunikacji że sterownikiem co jest grane?? Więc na piecu mam regulator standard a tech wyłączone... A powinno być załączone i regulator tech... Pięć mam od kołton 25 kw duox  że sterownikiem tech... Jeśli ktoś może mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny... 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator TECH to regulator z połączeniem RS, np ST-280

Ty masz zwykły regulator dwustanowy tzw Standard, który zwiera gdy potrzebuje dogrzania, i rozwiera gdy go nie potrzebuje. Pracuje on tylko w dwustanie, bez większych informacji dla sterownika na kotle. Jeżeli masz zawór 3D/4D i siłownik na nim, polecałbym ustawić opcję regulatora jako obniżenie temp na zaworze, wtedy działa to najsensowniej, gdyż domyka nam zawór i mniej ciepła idzie na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 21:59, Krzychu9111 napisał:

Witam mam problem odnośnie regulatora pokojowego... 

Na regulatorze mam zadane 12 stopni w domu... A temperatura mi to wzrosła Już do 15. Grzejniki mam ciepłe, letnie... A przecież jak mam zadane 12 to więcej grzejniki nie powinny wcale grzac moim zdaniem... I w dodatku nie mogę wybrać na piecu że sterownik tech tylko regulator standard... Gdy wybiore tech Odrazu błąd że brak komunikacji że sterownikiem co jest grane?? Więc na piecu mam regulator standard a tech wyłączone... A powinno być załączone i regulator tech... Pięć mam od kołton 25 kw duox  że sterownikiem tech... Jeśli ktoś może mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny... 

 

Pozdrawiam 

A powiedz mi na piecu cykl pompy powinien być ustawione na wyloczony lub też na 0 jak nie ma opcji wyłączenia?? Skoro wszystkim steruję regulator... I opcja w piecu sterowanie pompą C. O powinno być wyłączone czy załączone? Bo myślę że nie piec ma sterować pompa a regulator? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.