Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik do De Dietrich MCR Home 24/30MI podłogówka + grzejniki


mard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Posiadam dwupoziomowy lokal 75m2. Na parterze ogrzewanie podłogowe 5 pętli, rozdzielacz z pompą Grundfos UPM3 FLEX AS 15-70 130AZJ.
Na piętrze 5 grzejników i kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny De Dietrich MCR Home 24/30MI.
Szukam sterownika/programatora najlepiej bezprzewodowego z możliwością ustawienia temperatur/pracy na tydzień do powyższego zestawu.
Czy pompa na parterze przy podłogówce powinna pracować cały czas czy ją też lepiej czymś sterować?
Trochę poczytałem i większość poleca sterowniki modulujące pracą/mocą kotła, a nie działające na zasadzie włącz/wyłącz. Nie mam w tym doświadczenia więc proszę o radę co kupić.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę tanio będzie jak kupisz sterownik modulowany Isense, kablowy kosztuje ponad 3 stówy. Bez kabla wyjdzie dużo więcej.

Lub coś dwustanowego, Salus lub podobne

Pompę do podlogowki podłącz przez jakiś sterownik termiczny, może być montowany bezpośrednio na rurze zasilania c.o lub zastosuj sterownik sp-03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź

Niestety na etapie wykańczania domu zapomniałem o wypuszczeniu okablowania, które mogłoby być wykorzystane do sterowania pieca.
Piec jest w łazience na piętrze więc chyba zdecyduję się na sterownik bezprzewodowy.
Szukam jeszcze informacji na ile faktycznie lepszy/ekonomiczniejszy jest sterownik modulowany od dwustanowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad324 czyli Smart TC podłączysz kablowo, dodatkowo będzie potrzebował bramki  open term do połączenia z kotłem. Chyba że zamontuje sterownik blisko kotła, w zasięgu wifi to wtedy możliwość zdalnego sterowania aplikacją w smartfonie i pc

Taki zestaw kosztuje powyżej 9 stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 0degree napisał:

dodatkowo będzie potrzebował bramki  open term do połączenia z kotłem

W instrukcji ad324 jest napisane,że jeżeli kocioł ma złącze r-bus (a ma) to bramka nie jest potrzebna,ale faktycznie jest to przewodowe rozwiązanie tyle,że z możliwością zdalnego sterowania.

No i koszt o wiele mniejszy niż piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Podsumowując z dedykowanych rozwiązań od producenta kotła mam do dyspozycji sterowniki modulowane pracujące po kablu na r-bus SMART TC (AD324) i iSENSE (AD288).

Zależy mi na tym żeby sterownik był bezprzewodowy więc chyba odpuszczę sterowniki modulowane i zdecyduję się na bezprzewodowy sterownik dwustanowy jakiejkolwiek firmy np. Salus 091FLRF...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jak powinno wyglądać podłączenie regulatora salus 091FLRF do pieca mcr3.

Jak wyżej, posiadam piec De dietrich MCR3 i kupiłem regulator Salus 091FLRFv2, w schemacie podłączenia sterownika są wyjścia COM/ON, w piecu nie ma takowych ani wejścia ON/OFF OT, jest za to R-bus.

Moje pytanie brzmi czy ten regulator powinien być podłączony do tego złącza R-bus? Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

dzięki za pomoc

instrukcja pieca podłączenia regulatora https://dedietrich.pl/wp-content/uploads/2019/10/MCR3-evo-IO.pdf

instrukcja sterownika https://salus-controls.pl/karta-produktu/?symbol=95&kategoria=Sterowanie kotłem&podkategoria=Regulatory bezprzewodowe

https://salus-controls.pl/wp-content/plugins/dodawanie_produktow/includes/pdf/091FLRFv2_schemat_podlaczenia.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w instrukcji co można podłączyć pod Rbus i jest tam też termostat on off. Tylko nie wiem ,czy nie trzeba zmienić coś w menu żeby aktywować taką funkcjonalność.

Musisz przeczytać całą,bo na szybko nie znalazłem,a nie znam kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod R-bus, jednak brak żadnej reakcji na piecu.

Regulator przesyła sygnał do termostatu poprawnie termostat się włącza, ale nie ma to wpływu na piec :/
Nie uruchamia się, temperaturę zadałem ręcznie na piecu na 60 stopni. Niby podłączenie jest zgodne z instrukcją, ale nie włącza się. 
Ktoś ma może jakiś pomysł co może być powodem? 

EDIT: Przełączyłem termostat w tryb manual i piec się włączył, wróciłem do ustawienia auto i zaczęło działać. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale działa na razie. Zadałem temperaturę i testuję czy regulator będzie załączał piec poprawnie. Na razie wygląda ok.
Dzięki za pomoc.
 

Screenshot from 2020-09-30 10-35-49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.