Skocz do zawartości
IGNOROWANY

De dietrich mcr home 24/30


Gumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wynająłem mieszkanie z ogrzewaniem gazowym i chciałbym zapytać jaka powinna być odpowiednia ustawiona temperatura na grzejniki na piecu de dietrich mcr home 24/30. Jest to moja pierwsza styczność z ogrzewaniem gazowym. Mieszkanie 55m2, 5 grzejników plus drabinka w łazience, grzejniki bez termostatów sterownik Salus. Ustawiłem temperaturę 21 stopni w dzień i 20.5 stopni w nocy, temperaturę C.O 60 stopni, a C.W.U 40 stopni. Z tego co zdążyłem zauważyć piec załącza się mniej więcej co godzinę i pracuje około 30 minut. Tak powinno być czy jakoś inaczej go ustawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wychodzi na to że ktoś strasznie "przewymiarował", kociołek montując go w tak małym mieszkaniu. Powinieneś w/g, mnie zejść z temp. C.O,do jak najniższej wartości, żeby kocioł chodził jak najdłużej z mocą minimalną, tyle że minimalną ma strasznie wysoką bo ok. 5kW. Ewentualnie wezwać instalatora żeby zmniejszył moc, jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówisz czyli zmniejszyłem temperaturę C.O i zobaczymy jak będzie teraz dogrzewał. A wgl jak powinien taki piec gazowy pracować? W miarę ciągłym trybem czy jak najszybciej dogrzać do zadanej temperatury i później się wyłączyć? Pierwszy raz mam styczność z piecem gazowym i nie wiele wiem na ten temat 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kociol kondensacyjny najlepiej jak pracuje 24h na niskiej temp.zasilania sterowany pogodowo. Przy takiej pracy jest odczuwalny komfort termiczny. Przy Salusie on/off raz zimno raz cieplo." Dodeks" slusznie okreslil, zmniejszyc temp.zasilania aby dluzej dogrzewal.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.