Skocz do zawartości
Werka9617

Lazar Kocioł Lazar, zimne grzejniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu kupiliśmy dom i mamy problem z ogrzewaniem, a mianowicie temperatura na piecu jest, ale nie puszcza wody na grzejniki, przez co te są zimne. Na trybie ręcznym normalnie puszcza. Totalnie się na tym nie znam, dlatego nie wiem jakie informacje podać. Próbowałam znaleźć coś w internecie ale bez skutku. Co zrobić czy ustawić aby wszystko działało jak trzeba? 

20191101_084839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że bez wizyty kogoś kto ma choćby zielone pojęcie się nie obejdzie. Trudno całkiem zdalnie uruchomić coś co nie wiadomo w jakim jest stanie. Znajdź w necie instrukcję do ecoMax 800 i posprawdzaj ustawienia w zakresie sterowania mieszaczem (lub zaworem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zdjęciu widać że działa ochrona powrotu.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopóki ta okrągła ikona w prawym dolnym rogu jest widoczna zawór 4d się zamyka i dogrzewa powrót do pieca, tym samym nie puszcza ciepłej wody na grzejniki. Spróbuj w ustawieniach sterownika wyłączyć ochronę powrotu i zobaczymy co się będzie działo.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda autorka nie wchodziła na forum od 1.11 (może już rozwiązała problem?).

Ale faktycznie to wygląda tak jakby ochrona powrotu blokowała zawór, może jest zbyt wysoko ustawiona? A temperatura kotła 60 stopni? Trochę mało - trzeba by podnieść i zobaczyć jak zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Dortka2020
      Witam, proszę o pomoc w ustawieniach Kociołka na pelett "Lazar" 15kw/240l.  Dom 130m, 10 grzejników,jeden obieg.Piec uruchomiony przez hydraulika,czekamy od 06.02 2020r na serwis,do 10.02.2020 spalił -17 worków.
    • Przez Norberto77
      Witam, poszukuję posiadaczy pieca jak w temacie, takich co mają już uruchomiony i pracuje u nich. Chciałbym się dowiedzieć na temat ustawień w tym piecu, jakie macie. Ile spala pelletu. Ja mam taki piec od 1 m-ca i przez ten miesiąc spalił mi 960kg.
      Powierzchnia do ogrzania 125m2 wszystko w podłogówce + 2 kaloryfery drabinki w łazienkach
      Dom ocieplony Pustak ceramiczny duży w środku styropian 2x5 na końcu pustak ceramiczny mały - ściany 3 warstwowe
      Okna plastikowe 5 komorowe
      Poddasze nieużytkowe - strop ocieplony 20+5 wełna
      Ustawienia:
      Temperatura na piecu 70st
      Histereza 1 - 14 stC
      Histereza 2 - 9 stC
      Temperatura na mieszaczu za zaworem 4 drogowym i siłowniku 45 stC
      Temperatura na podłogówce ustawiona na piecu na 32 stC (na czujniku wskazuje ok 27 stC)
      W podłogówce poustawiane rotametry na ok 2-2,5 l/min zawory na powrocie odkręcone na max (12 obiegów każdy ok 70m)
      Nastawy pieca Moc nadmuchu/Praca podajnika/Przerwa podajnika/Tlen:
      przy mocy100% - 75% /6 sec/ 14 sec/ 8,5%
      przy mocy 50% - 60% /4 sec/ 18 sec/ 10,5%
      przy mocy 30% - 45%/4 sec/ 42 sec/ 12,5%
      Czy na piecu jak jest pompa pieca i zawór motylkowy to ma on być na max, czy może być przykręcony? (serwisant mi coś mówił o 1,5 obrotu, ale miałem tyle informacji w głowie, że mi wyleciało co i jak)

Proszę o podanie waszych parametrów.
      Pozdrawiam Norbert
    • Przez Nowy1976
      Witam , mam pytanie dotyczące pieca smartfire compact 15 czy ktoś posiada i jakie ma ustawienia i spalanie
    • Przez szymek1894
      Witam. Planuje zakup kotła na początku przyszłego roku. Wstępnie wybrałem kocioł "Heiztechnik Daspell lux gl". Chciałbym poznać opinie użytkowników a także inne propozycje. Budżet to ok. 14k. 
      Do ogrzania 250m2 po podłodze. Dom ocieplony styropianem 15 cm grafit. Okna 3 szybowe. Dom w trakcie budowy. 

• Przez ARobert
      Mam pytanie dotyczące rejestracji mojego kotła w panelu ecoNET24, system wymaga UID regulatora - może ktoś podpowie, który to numer?
      Zakupiłem kocioł LAZAR 15 KW dwa tygodnie temu, chciałbym połączyć sterownik z modułem internetowym. Z tego co udało mi się dowiedzieć muszę dokupić modem ECONET300, nie wiem natomiast czy podłączenie jest w gestii serwisanta czy we własnym zakresie. Jeśli ktoś już przeszedł ten etap, proszę o info.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.