Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Lazar, zimne grzejniki


Werka9617

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu kupiliśmy dom i mamy problem z ogrzewaniem, a mianowicie temperatura na piecu jest, ale nie puszcza wody na grzejniki, przez co te są zimne. Na trybie ręcznym normalnie puszcza. Totalnie się na tym nie znam, dlatego nie wiem jakie informacje podać. Próbowałam znaleźć coś w internecie ale bez skutku. Co zrobić czy ustawić aby wszystko działało jak trzeba? 

20191101_084839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że bez wizyty kogoś kto ma choćby zielone pojęcie się nie obejdzie. Trudno całkiem zdalnie uruchomić coś co nie wiadomo w jakim jest stanie. Znajdź w necie instrukcję do ecoMax 800 i posprawdzaj ustawienia w zakresie sterowania mieszaczem (lub zaworem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ta okrągła ikona w prawym dolnym rogu jest widoczna zawór 4d się zamyka i dogrzewa powrót do pieca, tym samym nie puszcza ciepłej wody na grzejniki. Spróbuj w ustawieniach sterownika wyłączyć ochronę powrotu i zobaczymy co się będzie działo.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda autorka nie wchodziła na forum od 1.11 (może już rozwiązała problem?).

Ale faktycznie to wygląda tak jakby ochrona powrotu blokowała zawór, może jest zbyt wysoko ustawiona? A temperatura kotła 60 stopni? Trochę mało - trzeba by podnieść i zobaczyć jak zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.