Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie mieszkania


Tomekchom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozprowadzoną instalację c.o. po dwóch mieszkaniach ze źródłem grzania, piecem typu "koza". Są to dwa mieszkania pod wynajem, z tym że zasilenie(piec) zlokalizowane jest tylko w jednym z nich. 

Jakie wybrać ogrzewanie pomieszczeń, czy zostawić piec, i ogrzewać przy okazji wodę użytkową stosując zbiornik pojemnościowy, czy zrezygnować z kozy i zamontować tylko ogrzewanie elektryczne, np konwertory i ogrzewacz przepływowy, a może piec elektryczny do ogrzewania c.o. i wody? 

I jeszcze jedno, są grzejniki c.o. z możliwością pogrzania prądem? 

Proszę o sugestie, podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt ze "stałych" bywalców nie odpowie na pytanie kogoś, kto zarejestrował sie w tej samej minucie, co napisał post. Już dość przebierańców i trolli tu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. niedawno był wysyp nowych użytkowników pod żeńskimi imionami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na pewno jak opiszesz szerzej jakie to mieszkania czy w bloku czy kamienica, budynek ocieplony bądz nie, czy w budynku jest gaz? to ktoś szybciej Ci odpowie. 

Skoro mieszkanie na wynajem to warto zastanowić się nad tym aby oba mieszkania były grzane niezależnie ze względu że Jedni wolą chodzić w swetrze po mieszkaniu a drudzy w samej bieliźnie a to rodzi wtedy spory o rozliczanie się z ogrzewania. itp 

Druga sprawa Czy zależy ci na tanszej inwestycji w samą instalację a później drogą eksloatację czy na odwrót. Pytań dużo więc opisz sytuację.

Ogrzewanie prądę na pewno drogie ale ostatnio ktoś zachwalał mi pompy ciepła powietrze-powietrze i powietrze woda że niby super oszczędnie i taniej niż węglem czy gazem ale to musi się wypowiedzieć ktoś kto to ma a nie ktoś kto to sprzedaje :)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieszkaniu które wynajmuję mam 3 piece akumulacyjne (jakies stare AEG) z czego uzywamy tylko dwóch.  Przepływowy ogrzewacz wody kospel taki z ekranikiem że dokładnie ustawiam jaką chce temp.

(3 pokoje/60m) średnio za prąd place 300 zł miesięcznie. Ogrzewanie+cwu+gotowanie + wszystkie inne urządzenia. Uważam że to nie jest dużo.

 

Taryfa g12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek.ocieplony? 

Zależy jak na to spojrzeć mnie wychodzi okoł120 zł na miesiąc z tym że miałem do niedawna bojler 100l na prąd właśnie go zlikwidowałem i podłączam do C.O wiec bedzie jeszcze mniej. Gdybym założył u mnie 100m2 ogrzewanie elektryczne to na pewno poszedłbym z torbami mieszkam w nieocieplonej kamienicy. Dlatego potrzebne jest więcej informacji o budynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek nowy, okna nowe, ocieplony. 

Ogrzewanie będzie elektryczne, bez względu czy użyję istniejącą instalacje C.O.,.jak już wspomniałem mieszkanie jest na wynajem i gość będzie sam sobie palił w kozie (oczywiście jak bedzie chciał) Moje pytanie bardziej brzmi jakie ogrzewanie wybrać, czy grzejnik z możliwością podgrzania prądem, czy zrezygnować z centralnego i zastosować np konwertory czy grzejniki kondensacyjne a ciepło z kozy wykorzystać do ogrzania wody użytkowej. 

Może macie jakieś typy. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.