Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odłączona cyrkulacja CWU


MarcinL15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu nieużywaną cyrkulację CWU. Poprzedni właściciel ją sobie odłączył od prądu dawno temu bo generowała mu straty. Zakładam że tak to sobie mogło leżeć przez nawet 6 lat. Jeszcze jej nie uruchamiałem.

Teraz pytanie.
Ta stojąca woda w rurach to pewnie już niezły syf.
Co zrobić by mądrze uruchomić tę cyrkulację na nowo i nie narazić się na skażenie całej instalacji CWU?

Planowałem podgrzać bojler (140 litrów) do 70-75 stopni, odpiąć pompę i tędy przepuścić całość gorącej wody. Może nawet dwa razy. Później spięcie wszystkiego i jeszcze raz 70-75 na CWU plus włączenie cyrkulacji na koniec, a następnie spuszczenie całej tej ciepłej wody do kanalizacji poprzez wszystkie dostępne w domu krany.

Czy to wystarczy, czy lepiej od razu zamówić ekipę od dezynfekcji instalacji wodnej?
Dom jest dość spory i instalacja może być rozległa (łazienki na 3 poziomach, kuchnia i pralnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzac maksymalnie i niech cyrkuluje na goraco nawet godzine. Spuscic i jeszcze raz to samo.

Dezynfekcja termiczna jest lepsza od chemicznej na zimno. Chyba ze konieczne jest usuniecie szlamu/korozji i innych zanieszyszczen mechanicznych - wtedy pierwsza chemia pozniej termicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem co tam się w środku kryje, dlatego planuję otworzyć układ i zobaczyć co tam się kryje i co z niego spłynie. Jeśli nie będzie tragedii, to zrobię jak mówisz. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.