Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie pieca - Dobór parametrów


JakubKar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam piec z podajnikiem KRS TECH DUO 18KW Stąporków z podajnikiem COBRA II PID. Piec zakupiłem pół roku temu, także to moja pierwsza zima, jednak już na początku zauważyłem zbyt duże spalanie pieca - worek 25 kg starcza na 1,5 - 2 dni. Nurtuje mnie problem, tego typu, że podczas pracy kotła i otwartym zaworze trójdrogowym do połowy (grzeje i C.O i C.W.U) piec nigdy nie przechodzi w stan podtrzymania tylko ciągle jest w ciągłej pracy. Osobiście zakładam, że może inny sterownik lepiej pracowałbym z kotłem ponieważ COBRA II nie ma możliwości ustawień podtrzymania pieca tylko tryb pracy. Pow. grzania 140 - 160 m2, budynek ocieplony. 

Nastawy jakie obecnie posiadam:

- Czas podawania: 3,5 s

- Czas przerwy: 50 s

- Max. siła nadmuchu: 10% 

- klapka przesłony wentylatory zasłonięta do ok 90%

Popiół wygląda w porządku, tzn. brak dużych spieków i niedopaleń. 

Może ktoś jest w stanie wyjaśnić skąd takie spalanie ? Za wszystkie odpowiedzi, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie symulację na cieplowlasciwie.pl. Wtedy oceń, czy palisz dużo, czy mało .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



U mnie okolo 200 m2

19 kg na dobe, wegiel jakies 22 mj

Bojler 140 litrow

Miedzy 4 a 8 obieg co pracuje a miedzy 9 a 4 obieg co ma cyrkulacje 7 minut pracy potem 23 minuty pauzy i tak w kolko

U ciebie 12,5 kg na dobe moim zdaniem calkiem niezle

Pytanie jaki masz wegiel

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler mam 100 litrów. Ekogroszek niby 24 - 26 MJ . Bardziej zastanawia mnie poprawność podłączenia instalacji dla odcinka piec - zawór trójdrogowy. Zarówno pompa obsługująca C.O jak i C.W.U (Układ 2 pomp oddzielnych) znajduje się przed zaworem trójdrogowym. Jak zatem piec ma utrzymywać wygrzanie, nie podając jednocześnie ciepła na grzejniki ? Pytanie, czy zmiana sterownika na bardziej zaawansowany nić COBRA  II może przynieść efekty w postaci zmniejszenia spalania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro druga osoba potwierdza zużycie 12,5 kg na dobę za niezłe to chyba rzeczywiście coś w tym jest. Dziękuję zatem za wszystkie odpowiedzi i uważam temat za zamknięty. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.