Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustawić


Tom36

Rekomendowane odpowiedzi

( Piec turbo zwykły z zamknięta komorą, dom 150 m2 poniemiecki nie ocieplony, kaloryfery  ) ja mam tak - włączony piec non-stop, sterownik pokojowy ( w moim wypadku zwykły euroster ) włączony na wysoką temperaturę 24/h ( chyba 23 stopnie ), na kaloryferach mam głowice termostatyczne - i 2 kaloryfery które nie maja zaworów - w przedpokoju taki maleńki i w łazience żeberkowy - oba są otwarte żeby woda chodziła na wypadek gdyby wszystkie głowice pozamykały się. 

Efekt - w domu ciepło, stabilna temperatura ale zużycie gazu duże ponad 12-15 m3 gazu na dobę 

w tym roku założyłem nowe głowice sterowane Bluetooth Danfosa - i juz ustawiam na noc i praca  18 a na dzień 20,5 ( 21 ) zobaczymy jak to będzie działać.

Problemem dla mnie jest ciągle jaką ustawić temperaturę na piecu bo nie mam pogodówki a wiadomo chodzi o ekonomie. Obecnie chyba mam 48 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dream4you napisał:

Obecnie chyba mam 48 stopni..

Coś dużo zważywszy na to, że na zewnątrz jest ciepło. Pewnie grzejniki masz za małe, no i nie ocieplony ale to już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, muszę po testować na 40 - niżej nie zejdę bo to nie kondensat i generalnie 10 letnia już produkcja, 

zawsze mnie zastanawiało czy dać 40-45 stopni i pewnie termostaty pootwierają się i nie będą się domykać, praca palnika zdecydowanie dłuższa jak ni non stop - jakie zużycie 

a dać 60 - szybkie nagrzanie ( przegrzanie ) pokoi i termostaty się pozamykają - wówczas piec powinien wyłączyć szybciej palnik 

co będzie bardziej ekonomiczne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dream4you napisał:

dać 40-45 stopni i pewnie termostaty pootwierają się i nie będą się domykać

Lepiej niższa temp.z mniejszą mocą palnika i dłużej grzać. Tak jak z samochodem, ekonomiczniej jest jechać stałą prędkością niż przyspieszać i hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.