Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł pracuje cały czas.


Piotrekxm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od niedawna posiadam kocioł Kołton Pellmax 20kW na pellet. Kocioł w trybie grzania tylko na wodę, pompa C.W.U, nie miał żadnych problemów. Osiągał temperaturę zadaną i przełączał się w tryb czuwania aż do spadku temperatury. Natomiast ostatnio zacząłem grzać cały dom(tylko na dom, na wodę nie) i kocioł nie potrafi dojść do zadanych 60 stopni, dochodzi do 55, wtedy na chwilę włącza się pompa obiegowa c.o i temperatura znowu leci do ok.50 stopni a pompa się wyłącza. I tak cały czas, przez co kocioł pracuje cały czas na 30%,60% lub 100% w zależności od temperatury. Nie przechodzi w stan czuwania i nie dochodzi do temp. zadanej. Temperatura zaworu ustawiona jest sztywno na 40 stopni. Włączanie się pompy obiegowej jest ustawione na najwyższą możliwa temperaturę czyli 55 stopni. Wydaje się to być nieprawidłowym zachowaniem, więc jak to prawidłowo ustawić?

Opublikowano

Palnik Kipi? Podaj ustawienia palnika i schemat instalacji albo zdjęcia

Powodów może być wiele, źle ustawiony palnik, błędy w instalacji przy kotle  albo jedno i drugie. Potrzeba więcej informacji

 

Opublikowano

Masz tu 348 stron z pytaniami i przygodami z Kipi, tam Ci pomogą.

 

Opublikowano

Raczej powodem będzie złe ustawienie, nie wiem za bardzo co i jak przestawić żeby nie przedobrzyć. Jedynie moc dmuchawy ustawiałem na wyższą ale potem obniżyłem na fabryczne wartości. Tak więc nic nie jest zmienione, co jest zapewne powodem moich problemów. Przy modulacji 30%: Czas podawania 2s, przerwa podawania 17s, siła nadmuchu 22 bieg

Przy modulacji 60% Czas podawania 3s, przerwa podawania 22s, siła nadmuchu 22 bieg, odległość od zadanej 4 stopnie,

Przy modulacji 100% Czas podawania 4s przerwa podawania 18s, siła nadmuchu 30 bieg, odległość od zadanej 8 stopni.

Byłbym wdzięczny za porady.

Opublikowano

Porady to się pojawią wtedy jak opiszesz dokładnie instalację dodatkowo  zamieścisz porządne zdjęcia tej instalacji , by można było widzieć czarno na białym co jest powodem , że wytworzone KW znikają jak amba a biedny palnik nie może ich wystarczająco wytworzyć , jednym słowem nie daje rady. Przyłóż się i nie brnij w bylejakość bo tego nie znoszę.

Opublikowano

@robin60, tam jest pewnie inny sterownik niż Plum? Kolejny przypadek kombinowania ze sterowaniem do palników, które mają dedykowane sterowniki. Widziałem już na forum problemy z Revo na sterowniku Pello i Techu, a później są takie przypadłości m.in. jak ten wyżej opisany.

Podejrzewam niską moc ustawioną na palniku i kiepsko pracujący mieszacz, który zalewa kocioł zimną wodą po starcie pompy CO

Opublikowano

Zgadzam się @Benton661 i wiem też się siedzi tam KIPI i Tech , ale pomimo tego wspaniałego aliansu  powinno to mimo tego działać w miarę poprawnie.

Ale bez rzetelnego opisu od A do Z ze strony zainteresowanego ciężko jest wyleczyć chorego jak nie zdjagnozowano choroby w oparciu o wywiad chorobowy i zdjęcia rentgenowskie przy najmniej , gdy pacjenta nie ma w gabinecie. Bo gdyby był pacjent to by była szybka diagnoza i skierowanie do specjalisty hydraulika bądź samemu można by było wyleczyć na miejscu.

Opublikowano
2 godziny temu, Piotrekxm napisał:

Włączanie się pompy obiegowej jest ustawione na najwyższą możliwa temperaturę czyli 55 stopni.

No to zmień to na góra 40st.

Jak Ty chcesz zagrzac chałupę jak ciągle piec zalewasz zimną wodą? 

Opublikowano

40 stopni to kiepski pomysł . Tam obieg kotłowy działa kulawo, albo prawie wcale. Jak autor chce zagrzać instalację i chatę, niech stopniowo zwiększa ustawienia temperatury  na mieszaczu. Temperatura zadana kotła na 70 stopni, a nie 60. Sama instalacja  razem z ustawieniami palnika podlega oczywiście gruntownemu prześwietleniu

Opublikowano

Nie taki kiepski. Sam u siebie kiedyś tak ustawiłem że pompa CO startowała od 50 i kocioł osiągał te 50 pompa start i natychmiastowy spadek temp i pompa stop. I tak w kółko. Teraz mam 40 i jest idealnie. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.