Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedopalający się ekogroszek


mzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, piec w domu moich rodziców nie dopala opału(dowiedziałem się ,że palił tak od zawsze). Zamiast popiołu powstaje koks lub szlaka. Ojciec próbował wielu sposobów: różnych ustawień przerw i podawania , od nowa mocował palnik. Niestety nic to nie dało , nie pomogła nawet wizyta polecanego człowieka od pieców.  Nie podejrzewam opału ,ponieważ znajomy bierze ekogroszek z tego samego punktu i ma dobre spalanie. Ja podejrzewam ,że palnik dostaje "lewe powietrze" (zdjęcie spodu palnika w załączniku) ,ale nie jestem pewien . Dlatego proszę o pomoc.

Dane pieca:

nazwa: Futura ECONO 15-18kW (zdjęcie tabliczki w załączniku)

sterownik: GECO G403-P02

wentylator: przysłona w pełni odsunięta

ustawienia sterownika:

u0 (temperatura zadana wody wylotowej z kotła)- 60 

u1 (czas podawania węgla do kotła C.O.)- 07s

u2 (czas postoju podajnika węgla)- 25s

u3 (czas podtrzymania)- 07s

u4 (opóźnienie wyłaczenia wentylatora w podtrzymaniu)- 10s

Powierzchnia mieszkalna: ok. 140m^2

spod_palnika.jpg

tabliczka_piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaka to stopiony popiol

Przyslon wentylator na polowe

Mialem u rodzicow ten sterownik w kotle per eko ksr 25 kw
, podawanie 10, przerwa od 80 do 120, kociol szedl non stop nie wchodzil w podtrzymanie,

Z tego co dobrze pamietam przy wyjsciu z podtrzymania sterownik rozpoczynal prace od nawiwewu, a przy zapadajacym palenisku prowadzilo to do cofania zaru

Zacznij od przysloniecia tej przyslony na 30-50%

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry u3 i u4 moim zdaniem sie gryza

Podtrzymanie 7 sekund ???

Czyli jak kociol osiagnie zadana to przechodzi w podtrzymanie na 7 sekund, potem w 8 sekundzie wentylator pelna para zaczyna ponownie rozpalac palenisko

Jesli dobrze pamietam 1 z opcji w menu serwisowym odpowiada za prace wentylatora przy przechodzeniu z podtrzymania do pracy, i nalezy to poprawic, bo w tym ukladzie non stop bedzie prowadzic do powolnego zapadania kopca



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W wyżłobieniu widocznym od spodu retorty musi być sznur uszczelniającym, wystarczy 8 mm, łatwiej będzie, jak wkleisz go na silikon piecowy. Konstruktor od Cichewicza mętnie tłumaczył mi, że retorta nie jest uszczelniona, bo to jego nowy pomysł, usprawnienie itp. Po rozmowie z nim, do której zmusiła mnie dokładnie taka sama, jak opisana przez Ciebie sytuacja z niedopalonym paliwem, doszedłem do wniosku,  że facet chyba spał na lekcjach fizyki i uszczelniłem retortę tak, jak to jest w kotłach innych producentów. Efekt jest rewelacyjny, przed zmianą miałem dwa worki niedopałków z czterech worków paliwa, teraz mam pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.