Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć nowe grzejniki na IIp do istniejącej instalacji na Ip


Reaverus

Rekomendowane odpowiedzi

Załączam schemat jak była podłączona - wyprowadzona instalacja C.O., która działała poprawnie na Ip. Teraz zostało zaadoptowane poddasze na mieszkalne i pojawił się problem z podłączeniem nowych grzejników. Kompletnie się na tym nie znam i nie wiem gdzie co i jak poprowadzić. Na IIp są wyprowadzone rury zasilające 1/2 cala, na Ip do grzejników jest 3/4 cala, które wychodzą z rury 1 calowej w piwnicy. Jeśli ktoś mógł by dorysować do załączonego schematu skąd pociągnąć zasilania na kolejne grzejniki na IIp i przede wszystkim jak rozwiązać problem powrotów na IIp to był bym wdzięczny. Dodaje, że przy piecu nie zagłębiałem się w zawór i podłączenie bojlera bo uważam to za mało istotne dla całości - chyba że się mylę. Cała instalacja gdy byłą tak podłączona jak na załączniku działała prawidłowo i została zamontowana przez instalatora pieca. Teraz chciał bym w nią wpiąć dodatkowe grzejniki. Dziękuję za pomoc.

IMG_4053.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o  odpowiedż, nie znając rozkładu pomieszczeń, przejść pomiędzy nimi oraz rodzaju stropu. Potrzebny szkic rzutu piętra z naniesionymi grzejnikami oraz przejściami pionów zasilających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o IIp to rury idą za karton gipsem i fizycznie można przyjąć, że jest tam jedna powierzchnia bez przejść. Nie wiem czy napisałem rzeczowo o co mi chodzi. Grzejniki są już porozmieszczane, chodzi tylko o to, skąd którą rurę podłączyć - zarówno zasilanie jak i odpływ. Grzejniki rozrysowane zostaly w miejscu ich zamontowania i uwzględniając ich położenie względem grzejników dolnych.  Ponadto wydaje mi się, że właśnie taki szkic o jakim piszesz zamieściłem - jest oznaczenie pionów zasilających i naniesione grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem instalatorem, ale patrząc na rysunek, aż się prosi, żeby po prostu przedłużyć piony na piętro, jednak to nie takie proste, trzeba sprawdzić czy średnica rur jest wystarczająca, uwzględnić większą objętość wody w układzie i przeliczyć pojemność naczynia przelewowego oraz jego wysokość nad najwyżej zamontowanym grzejnikiem i pewnie jeszcze kilka rzeczy o których ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku zaznaczylem gdzie konczy sie Ip a zaczyna IIp i widać, że piony zasilające przechodzą na IIp. Chodzi mi tylko o to, skąd podłączyć którą rure i gdzie, żeby narysowane - niepodłączone grzejniki, działały. Ta przerywana kreska to strop pomiedzy piwnicą - Ip - IIp. Wysokoć zbiornika od najwyższego grzejnika to ok 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak....

1/ Na szkicu nie poprawiałem podłączenia naczynia wzbiorczego - wklejony szkic jego poprawnego podłączenia.

2/ Nie poprawiałem pompy - ponieważ musisz mieć ją na zasilaniu ( zbyt mała wysokość naczynia nad grzejnikiem, żeby dać ja na powrocie).

    Albo pompa na bajpasie, zaś kocioł połączony bezpośrednio z naczyniem wzbiorczym pionem ( średnica min. DN25) - tak jak jest teraz, albo pompa na rurze zasilającej, ale do naczynia prowadzisz dodatkową rurę co najmniej DN 25. 

3/ Czarna strzałka to odpowietrznik drabinki łazienkowej.

155150303_instalacjagora.png.d1d257ce6ddb6d22120da31b48fcc115.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.