Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec wybrac? Sas lazar czy kostrzewa


173tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mamy w gminie dofinansowania, ktore juz zostało mi przyznane. Niestety, ale termin wykonania to maks koniec listopada, kilka firm w spisie i terminy ponapinane jak... :) 

 

W związku z powyższym mam zasadnicze pytanie którego wybrac producenta pieca na pellet. Sas kostrzewa czy moze lazar? 25kw.

Sas biosolid

Kostrzewa twin bio luxury

 

Bede wdzięczny za kilka wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lazara - bardzo okrojony, wręcz wykastrowany fabrycznie sterownik. Sonda Lambda raczej niezbędna w tym kotle, żeby jakoś sensownie to wysterować i żeby jakoś to "chodziło" , co zwiększa koszty w tym przeciętnym kotle. Widać, że próbują dorównać świetnym włoskim patentom, ale na razie słabo im to wychodzi

Sas - jakoś nie słyszałem ani nie czytałem, żeby ktoś zachwycał się kotłami pelletowymi tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi.... Poświęć z godzinkę na lekturę forum i bardzo duzo się dowiesz... Kolejny temat będzie w kółko wałkowany... Ludziom nie chce się enty raz pisać tego samego. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 173tomi napisał:

Jesli nic z wymienionych producentów, jakiego innego polecacie? Ktory producent kotlow na pellet to mercedes? :) 

Jeśli dostałeś duże dofinansowanie, to wybieraj między tymi "Mercedesami" :

RTB, Blackstar, Edilkamin Laguna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety takie są dofinansowania ,zawsze jest jakieś ale . zdanie o kipi mam dobre , u mnie działają dwa jeden 3 lata drugi 4 lata odpukać bez awaryjnie na pelecie przemysłowym , kotła przez ciebie wymienionego nie znam więc się nie wypowiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.