Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja instalacji Pompa ciepła LG bufor piec ekogroszek poprawnośc instalacji


zu3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  przenosze temat  bo  poprzednio zle wpisałem tytuł  .

 Chę rozbudowąc intalację w domu w którum mieszkam okresowo o pompę ciepla. 
Istniejąca instalacja to piec co z podajnikiem Heiztechnik Duo 28 kw . Do 300m2 powierzchi w górach. Zima jest zawsze i długo. 
Kupiłem bufor Lemet 400 l z wezownicą maxi 4,5m2 a własciwie rozdzielacz dwóch obwodów grzewczych. 
Piec ma 8 lat instalacja grzejnik płytowe przewymiarowane tem zasilania zimą max 45stopni. Instalacja zamknięta z zabezpieczeniem pieca i ciśnienia. Ogrzewanie poza brudem działa poprawnie. 
Piec przez zawór 4D grzeje instalację grzejnikową i obejściem od pieca CWU w zasobniku. 
Teraz chce domontować pompę ciepła LG 16 kw która zasili bufor 400 litrów w całej powierzchni i przez bufor grzać intalację centralnego ogrzewania. Instalacja została rozbudowana o 70 m2 ogrzewania podlogowego z rozdzielaczem z Regufloorem Oventroppa. 
Chce bufor z powodu obaw o zabrudzenie wymiennika pompy Ciepla przez brudy z pieca . Jednocześnie chcę zostawić dodatkowe zródło ciepła na awarie prądu i srogą zimę bo piec już jest. 
Mam parę pytań 
1 obieg kotłowy z pieca przez wężownice w buforze z powrotem do pieca . czy należy zamontować pompę obiegową CO1 czy bedzie to działało grawitacyjnie ? Piec i i wejście do weżownicy jest w jednym poziomie 1 cal . 
2. Pompa ciepła ma własną pompkę obiegową więc zasili bufor bez żadnego problemu. 
3 Z bufora czy ciepło pójdzie grawitacyjnie do zaworu 4D potem pompa obiegowa co 2 na co rozdzielacza i z powrotem do bufora czy to nie zadziała? czy lepiej dać zawór 3D Mieszający ? 
4 z Bufora chce zasilić obwód Podłogówki . teraz jest 10mb rura fi22 i Regufloor Oventropa kupione wcześnie do starego pieca i na rozdzielacz. Czy trzeba schować go do szafy i dać zawór 3D pompę co3 i wtedy regulowć temperaturę na zaworze z powrotem do bufora? 
4 . Z bufora zasilać CWU zasobnik Galmet 400 litr z weżownica Maxi pompa obiegowa CWU . to jeden obieg Drugi obieg bezpośrednio z pompy ciepła przez zawór 3D rozdzielający . 
Głównym zródłem ciepła ma być pompa LG a obwód pieca rozdzielony ciśnieniowo proszę o podpowiedzi jak to zrobić dobrze 
Instalacja nie musi być najekonomiczniejsza najważniejsze bezpieczna bo większość roku co działa bez pobytu ludzi w budynku. Bedę chciał tym sterować przez internet . 

Bardzo licze na pomoc 
 

 

IMG_2948.JPG

Reguflorr oventrop HN.jpg

oventrop regufloor HN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.