Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RED 20kw + palnik na pelet jak przygotować instalację?


savek.w

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.

Planuję zmodernizować piec, jak i kotłownie.

Dom o powierzchni 150m2, piec jak w opisie najprostrzy red20 (heiztechnik)

Schemat instalacji:

f91d6f657eb65f70fe88704f5274c602.jpg

 

Planuję zamontować do tego pieca, palnik na pellet 15kw (myślałwm nad kostrzewa vg bio, defro, chyba że ktoś ma jakieś inne propozycje, sprawdzone to poproszę) oraz wprowadzoć zmiany w instalacji:

 

1. Zamontowanie zaworu 3 drogowego (ochrona powrotu) lub 4 drogowy

2. Dołożyć pompkę do cwu

3. Pozmieniać głowice na termostatyczne na grzejnikach

 

Interesuje mnie Wasza opinia na ten temat, czy taka dokładka będzie w miarę rozsądna bo piec ma 4 lata i nie spalił jeszcze 10 m3 drzewa. Okres budowy domu, dlatego taki rezultat.

 

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega mo cos takiego ???

Czy za gornymi drzwiczkami jest duzy wylot do komina ??? (tak wyglada na zdjeciu)

Jesli tak to montaz tu palnika to moim zdaniem sredni pomysl, wymiennik nie odbierze ciepla tylko poleci do komina mowiac najbardziej

Chyba ze udaloby sie zamontowac zawirowacze w tym gornyn odejsciu i poziome plyte ceramiczna na dolnej lini drzwiczek aczkolwiek nie jestem pewny czy to wystarczy pierwsza polka jest za krotka

Pozdrawiambd633369faf7ff8874aa80677a1a33be.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowidz.

Jak bym zamiast tego pieca dał vbr18 viessmanna, teraz w niewielkich pieniądzach można go dostać, jest to stary olejak chyba.
Czy już lepiej dołożyć drugie tyle co palnik i kupić cały zestaw.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, savek.w napisał:

Jak bym zamiast tego pieca dał vbr18 viessmanna,

W poście #70 z tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17882-palnik-na-pellet-w-kotle-węglowym/page/3/?tab=comments#comment-193967 masz podobne rozwiązanie - pracuje u mnie już 8 lat, zaczyna 9-ty sezon i jest OK, tylko trzeba czyścić co 150kg spalonego pelletu.

Kocioł to Wolf CNK 25kW a palnik to Viking-Bio 20kW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej opinii nie ma sensu przerabiać tego kotła, lepiej kupić nowy.

Oczywiście koszt zakupu nowego kotła będzie wyższy niż przeróbek, jednak różnica ta nie będzie zastraszająca, a co najważniejsze, będziesz miał gwarancję na cały zespół i wymiennik dopasowany do pracy z palnikiem pelletowym, co da, minimum kilkuset złotowe oszczędności na sezon.

Nie radzę wstawiać palnika w dolne drzwi, gdyż dół kotła nie ma płaszcza wodnego, w środkowych drzwiach może być zbyt duża strata kominowa przy dużej mocy palnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Heiztechnik mówisz oczywiście o moim red20, bo zakup jak wcześnuej pisałem starego olejaka plus palnik to koszt jakieś 6 - 6.5tys max a nie 13.
Kwestia tylko doboru mocy pieca, palnika do zapotrzebowania.

Nie ukrywam jednak że mam teraz dylemat bo byłe nastawiony trochę na przeróbkę pieca a im więcej czytam forum to jakoś bardziej jestem skłonny przemęczyć się jeszcze rok i kupić cały piec.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.