Skocz do zawartości
arek1263

tekla Przekładnia podajnika tekla

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ważyłem do wiaderka 5 l i zostawiłem i tak nasypało w rurę że aż zablokowalo coś poszło w przekładni tej przy silniku. Można samą przekładnie do silnika zamówić w tekli, ktoś miał z tym do czynienia? Czy uderzyć do producenta zdmotor.pl? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak można uderzyć do producenta z zakupem to tak , tylko ciekawe czy producent zechce CI to sprzedać. Zależy jaką prowadzi politykę handlową swych produktów Bo może się okazać , że będzie drożej jak w Tekli. Poszukaj w necie kto jeszcze stosuje taką przekładnię z producentów kotłów. Ale powiem Ci , że takowa przekładnia kosztuje około 340 zł u serwisanta.

To się fachowo nazywa motoreduktor.

Edytowane przez robin60

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez HardyDemon
      Witam. Chciałbym zamontować regulator ciągu kominowego w celu oszczędności pelletu. 
      Jednak usłyszałem od znajomego, ze lepsze od tradycyjnego regulatoru ciągu kominowego będzie smart flow ponieważ dodatkowo osusza komin i chroni go.
      W moim przypadku może mieć to znaczenie ponieważ mam stary murowany komin i może mieć to dla niego ochronę. Ale różnica w cenie jest spora.
      Proszę o opinie czy sens jest płacić ponad 100% więcej i jak to się ma w praktyce.
      https://www.youtube.com/watch?v=Rfe7HCkP75k

Pozdrawiam i dziękuje za radę. 
    • Przez arek1263
      Mam 135 metrów i 15kW w największe  mrozy gdy minus kilkanaście średnia moc palnika, nie kotła, z 50 godzin to 80% a teraz gdy za oknem na plusie to wskazuje 42% podejrzewam że 12kw też by ogarnął taki metraż chyba że liczyć że srogie - 25 przyjdzie kiedyś. Do 145 metrów kw  które buduje się u mojego brata gdzie nie ma poddasza że skosami tylko piętro więc kubatura spora 810 metrów sześciennych jeśli dobrze pamiętam, i ma mieć tylko podłogowe i właśnie jest na etapie ile kw dać w kocioł bo co majster to co innego, miał się wczytać dzis w projekt może tam coś ma o zapotrzebowaniu, odesłałem go na ciepłowłaściwe. Izolacja będzie konkretna, okna 3 szyby jaką byście obstawiali moc kotła? Waha się jeszcze czy groch czy pellet. Wybaczcie że tu piszę bo to chyba inny dział. 
    • Przez Sterydziak
      Witam!

Szukam opini na temat kotła jak w temacie. Wszystko co przydatne. Jakość wykonania , ilość spalanego pelletu, spalanie pelletu gorszej jakości itp.
      Chcę kupić piec Tekla Draco Bio Compact 12 kw do ogrzewania mieszkania 56 m2 oczywiście jest wydzielona kotłownia :) na całości ma być podłogówka i całość ma być sterowana pogodówką na zaworze 4d. Jeżeli ktoś może coś doradzić lub zaproponować inny kociołek to proszę.

• Przez Adam1826
      Witam Wszystkich. Mam pytanie, jakie waszym powinny być nastawy kotła Tekla Draco Bio Compact 12kW z czujnikiem pokojowym? Dom ma pow. 55 mkw z czego na parterze jest ogrzewanie podłogowe a na piętrze dwa grzejniki, ściany z pustaka, 10 cm styropian, strop szkieletowy, dach ocieplony wełną. Chodzi mi tylko o optymalne parametry, resztę ustawię sobie sam (chyba). Aktualnie palę pelletem bukowym i robią się spieki w palniku, komora spalania jest od sadzy i smoły i przy temp. do 10’c spalanie wynosi 20 kg na dobę. Dziękuje za wszelką pomoc. POZDRAWIAM  
    • Przez krystianJDM
      Witam Wszystkich,

Od prawie 2 miesięcy opalam nowy dom pelletem Barlinek i kotłem Tekla Draco Bio 12kW. W ciągu ostatnich 2 tygodni pojawił się u mnie problem ze spiekami powstającymi w palniku. Są to raczej miękkie spieki, jednak dmuchawa nie jest w stanie ich usunąć z palnika. Wcześniej spalanie przebiegało bezproblemowo. Pierwszym podejrzanym w takim wypadku jest pellet, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne bo kupiłem latem 4 tony pelletu i cały czas palę tym samym. Pojawienie się spieków chyba zbiegło się w czasie z rozpoczęciem nowej palety ale nie jestem co do tego pewien bo nie prowadzę tak szczegółowych notatek ;) 
      Żeby coś zaradzić próbowałem zmienić ustawienia podawania powietrza - zmniejszenie dawki spowodowało lekkie odkładanie się sadzy i nie wpłynęło na tworzenie się spieków, wróciłem więc do poprzednich ustawień.
      Dodam, że temperatura zadana na kotle to 70 stopni, na instalację idzie woda przez zawór 4- drogowy o temperaturze około 30-35 stopni (zależna od pogodówki). Oprócz tego grzeję też cwu.
      Od czego jeszcze może zależeć tworzenie się spieków? Powinienem jeszcze bardziej obniżać nadmuch, czy może lepiej iść w drugą stronę? Po czym poznać, czy nadmuch jest prawidłowy? Będę wdzięczny za wskazówki co z  tym zrobić.

Pozdrawiam
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.