Skocz do zawartości
arek1263

tekla Przekładnia podajnika tekla

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ważyłem do wiaderka 5 l i zostawiłem i tak nasypało w rurę że aż zablokowalo coś poszło w przekładni tej przy silniku. Można samą przekładnie do silnika zamówić w tekli, ktoś miał z tym do czynienia? Czy uderzyć do producenta zdmotor.pl? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak można uderzyć do producenta z zakupem to tak , tylko ciekawe czy producent zechce CI to sprzedać. Zależy jaką prowadzi politykę handlową swych produktów Bo może się okazać , że będzie drożej jak w Tekli. Poszukaj w necie kto jeszcze stosuje taką przekładnię z producentów kotłów. Ale powiem Ci , że takowa przekładnia kosztuje około 340 zł u serwisanta.

To się fachowo nazywa motoreduktor.

Edytowane przez robin60

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem u producenta 180zl z dostawą, kupiłem samą przekładnię którą musiałem dokręcić do silnika.  Nie informowałem tekli. Wszystko śmiga. Temat zamknięty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez tobsyk16
      Witam, mam dwa pytania czy w kotle pelletowym Tekla Draco Bio 15 sterownik Estyma  posiada tryb lato? Czy trzeba ręcznie wyłączyć grzanie obwodu podlogowki i grzejników? Jest to sterownik z modułem rozszerzonym do obsługi dwóch obwodów i więcej. Oraz drugie pytanie czy to normalne że przy ustawieniu obwodu grzejników i obwodu podlogowki na tryb Wyłącz,  zdarza się że jak grzeje wodę CWU to puszcza pompę na grzejniki, tak jakby mimo tego że jest wyłączony włącza sobie obieg na grzejniki, nie wiem żeby schłodzić się czy coś.  Czy to normalne?
    • Przez HardyDemon
      Witam. Chciałbym zamontować regulator ciągu kominowego w celu oszczędności pelletu. 
      Jednak usłyszałem od znajomego, ze lepsze od tradycyjnego regulatoru ciągu kominowego będzie smart flow ponieważ dodatkowo osusza komin i chroni go.
      W moim przypadku może mieć to znaczenie ponieważ mam stary murowany komin i może mieć to dla niego ochronę. Ale różnica w cenie jest spora.
      Proszę o opinie czy sens jest płacić ponad 100% więcej i jak to się ma w praktyce.
      https://www.youtube.com/watch?v=Rfe7HCkP75k

Pozdrawiam i dziękuje za radę. 
    • Przez arek1263
      Mam 135 metrów i 15kW w największe  mrozy gdy minus kilkanaście średnia moc palnika, nie kotła, z 50 godzin to 80% a teraz gdy za oknem na plusie to wskazuje 42% podejrzewam że 12kw też by ogarnął taki metraż chyba że liczyć że srogie - 25 przyjdzie kiedyś. Do 145 metrów kw  które buduje się u mojego brata gdzie nie ma poddasza że skosami tylko piętro więc kubatura spora 810 metrów sześciennych jeśli dobrze pamiętam, i ma mieć tylko podłogowe i właśnie jest na etapie ile kw dać w kocioł bo co majster to co innego, miał się wczytać dzis w projekt może tam coś ma o zapotrzebowaniu, odesłałem go na ciepłowłaściwe. Izolacja będzie konkretna, okna 3 szyby jaką byście obstawiali moc kotła? Waha się jeszcze czy groch czy pellet. Wybaczcie że tu piszę bo to chyba inny dział. 
    • Przez Sterydziak
      Witam!

Szukam opini na temat kotła jak w temacie. Wszystko co przydatne. Jakość wykonania , ilość spalanego pelletu, spalanie pelletu gorszej jakości itp.
      Chcę kupić piec Tekla Draco Bio Compact 12 kw do ogrzewania mieszkania 56 m2 oczywiście jest wydzielona kotłownia :) na całości ma być podłogówka i całość ma być sterowana pogodówką na zaworze 4d. Jeżeli ktoś może coś doradzić lub zaproponować inny kociołek to proszę.

• Przez Adam1826
      Witam Wszystkich. Mam pytanie, jakie waszym powinny być nastawy kotła Tekla Draco Bio Compact 12kW z czujnikiem pokojowym? Dom ma pow. 55 mkw z czego na parterze jest ogrzewanie podłogowe a na piętrze dwa grzejniki, ściany z pustaka, 10 cm styropian, strop szkieletowy, dach ocieplony wełną. Chodzi mi tylko o optymalne parametry, resztę ustawię sobie sam (chyba). Aktualnie palę pelletem bukowym i robią się spieki w palniku, komora spalania jest od sadzy i smoły i przy temp. do 10’c spalanie wynosi 20 kg na dobę. Dziękuje za wszelką pomoc. POZDRAWIAM  
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.