Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus który model?


Sunsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie trwa u mnie montaż instalacji gazowej, fachowiec powiedział że piec Buderus Logamax plus GB012KV2 (7,8-27,2 kW) będzie w moim przypadku najlepszy. Z tego co ja wyczytałem, lepszym wyborem będzie Buderus Logamax plus GB122 (3-25 kW).

Mam mały, stary domek Ok. 72m, na razie bez ocieplenia na ścianach, to będzie robione w najbliższym czasie. Na stropie wełna 30cm, nowe okna, drzwi. 1 łazienka, prysznic, dom zamieszkiwany przez 1 osobę, piec dwufunkcyjny, 5 grzejników, bez ogrzewania podłogowego.

Wydaję mi się, że GB012 będzie za mocny, a to przełoży się na duże rachunki. Nie wiem już sam co będzie lepsze, cenowo dużej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czy przy GB012 moc od 7kw do 27kw, rachunki za gaz mogą być zdecydowanie wyższe? Przez to, że piec będzie się często włączać, zamiast chodzić dłużej, ale na mniejszej mocy?

Problem w tym że GB 012 jest już zainstalowany, wymienić się da, tylko nie wiem czy warto się w to bawić. Z drugiej strony, boję się że za rok będę kupować nowy piec, bo ten będzie tyle gazu przepalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.