Skocz do zawartości
MRfoto

nowa część domu i projekt instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , koledzy jeszcze w tym roku chciałbym rozbudować dom i wykonać "sam" w możliwym do zrealizowania zakresie instalacje C.O. nowej części domu. Prawdopodobnie będzie to instalacja na rurach typu PEX + standardowe grzejniki i ogrzewanie podłogowe w łazience. Mam kilka pomysłów na poprowadzenie rur które chciałbym Wam przedstawić i proszę żebyście odnieśli się do tematu.Na ilustracjach standardowo zasilanie jest oznaczone kolorem czerwonym a powrót kolorem niebieskim.

CO WERSJA 1.jpg

CO WERSJA 2.jpg

CO WERSJA 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez piotrek1111
      Witam.
      Niedługo będę podłączał piętro. Rozdzielacz 10 sekcji (4 grzejniki 120x60, 5 grzejników 80x60 + drabinka w łazience) . Kocioł instalacja otwarta, obieg grzejnikowy zamknięty.
      Rurą alupex 20 czy 25 ?
    • Przez Kam1111
      Witam, mam mały problem, w 1 pokoju córki oraz łazience chciałbym zwiększyć temperaturę gdyż w całym domu Panuje temp 22-22,5st natomiast u niej 20-20,5, w łazience również jest 22. 
      Są to odpowiednio obiegi 1,2 pokój corki
      3 drabinka, 4 podłoga łazienki. 
      W sypialni natomiast jest najcieplej 24,5 i tutaj chciałbym zmniejszyć temp. 
      Czy jest taka możliwość choć trochę to wymanewrowac? 
      Nie posiadam rotametrow.. 
      Rurki co 15cm co daje pętle około 80-90m w pokoju i 35-40m w łazience. 
      Piec na pellet, zawór 4ro drogowy z siłownikiem na wyjściu od pieca a za nim pompka circula helio ustawiona na 1 bieg(wcześniej na 6 i różnicy nie widać). 
      Aktualnie na podłogę idzie 27st.
      Wyglada to nastepujaco :
      Pozdrawiam 

• Przez sobolCK
      Witam szanownych kolegów oraz koleżanki. Na wstępie chciałbym otrzymać pomoc w sensie oceny poprawności wykonania mojej instalacji.
      Mianowicie:
      Powierzchnia do grzania ok. 200m2
      Kociołek SAS BIO EFEKT 23kW PELLET (uklad zamknięty)
      Wymiennik 200L Pionowy
      Ogrzewanie w całym domu podłogowe
      2 grzejniki drabinkowe (łazienki) + 1w garażu
      Druga sprawa jaka mnie nurtuje to sterowanie temperaturą zasilającą. 
      Po pierwsze moge sterować zaworem 4D za pomocą pieca(mam silownik), po drugie mam termostaty na rozdzielaczach. Po trzecie gdybym chciał wykorzystać pogodówkę to po co mi termostaty na rozdzielaczu jak i tak nie puszczą większej temperatury wody, gdy taka będzie wymagana np. przed duży mróz. Jak rozwiązać tą kwestię? 
      Jaka powinna być wogóle najniższa temperatura za zaworem 4D. Czy dać np. 45C czy tyle ile trzeba do uzyskania temperatury pomieszczeń. Teraz mam ustawione 35C za zaworem 4D, termostaty na 2 w domu jest 20C.
      Sprawa pogodówki według mnie u mnie działać nie będzie ze względu na termostaty na rozdzielaczach.
      Myślałem o założeniu regulatorów pokojowych wraz z siłownikami. Czy to ma sens w moim przypadku? Co gdy wszystkie silowniki się zamkną a pompa będzie chodzić?
      Brak bajpasa na rozdzielaczu.
      Zaznaczam że aktualnie dom nie zamieszkały (brak wodociągu) palone bez CWU.
      Liczę na fachową poradę. Jeśli by były jakieś pytania odnośnie instalacji, pytać napiszę co i jak.

Poproszę o jakieś sugestie, podpowiedzi za co serdecznie z góry dziękuję.

• Przez Wojciech69
      Witam
      Jestem nowym właścicielem domu ze starą instalacją C.O piec węglowy. Mam problem z ogrzewaniem na załączonym zdjęciu widać trójnik, rura która idzie w dół jest do ogrzewania drugiej części domu ( kiedyś mieszkały dwie rodziny) niestety ciepła woda do układu nie dochodzi, można wykluczyć zator w trójniku bo woda do grzejników dochodzi i w dalszej części instalacji na tym odcinku jest kranik który można odkręcić i poleci ciepła woda z reszty układu ale niestety zaraz stygnie i nici z ogrzewania, proszę o pomoc.
      Pozdrawiam serdecznie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.