Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant VC 206/5-5 czy VC 256/5-7


slaw111

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w tym roku remont kotłowni. Stary piec zasypowy chcę zastąpić kotłem gazowym kondensacyjnym. Tak jak w temacie rozważam montaż któregoś z tych dwóch modeli wraz z zasobnikiem 120l.  Mam pytanie do znawców kotłów VAILLANT.  Czy warto zainwestować w dużo droższy model VC 256/5-7 ?  Czy rzeczywiście jest różnica w jakości wykonania, kosztach eksploatracji, a wyższą cenę zakupu zrekompensuje  mniejsze zużyciu gazu?

Warunki techniczne: powierzchnia 120 m2 , dom z lat 70 nieocieplony, ale będzie 10 cm styropianu, do tej pory zużywałem ok 3,5 tony węgla więc z tymi stratami ciepła nie jest aż tak żle, układ grzewczy stary grawitacyjny ale zmienię instalację na miedzianą.

Który kocioł wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie tego kotła masz tanszy termet lub junkers. Instalacja grzejnikowa = lepszy nie potrzebny niz w/w.

5.7kw w vailancie moze byc za dużo i kociol bedzie sie czesto wylaczal.

Co do ocieplenia, wazniejszy jest strop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem markę VAILLANT ze względu na dostępność serwisu. Natomiast co do mocy kotła to:

VAILLANT VC  ecoTEC 206/5-5 ma zakres mocy 4,2-21,7 kW

VAILLANT VC ecoTEC exclusive 256/5-7 zakres mocy 1,9-21,6 kW

Ze względu na szerszy zakres modulacji ten drugi wydaje się oszczędniejszy. Ale czy ze względu na dużo wyższą cenę zakupu i podane przeze mnie warunki jest lepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, pytanie do slaw111, jaki w końcu wybrałeś piec. Jestem ciekawy bo mam ten sam problem. Wybieram między vc 146 a vc exclusive 256/5-7. Różnica w cenie 3tys. W cenie exclusive mam 3 pakiety i lepszy zasobnik 150l wersja 6M jest on lepiej izolowany. Pytanie czy warto zapłacić tą różnicę. Aha, trzy pakiety czyli colormatic 700, moduł internetowy vr 920 i szacht. W vc 146 jest zasobnik 150l wersja 6B, colormatic 700 i szacht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam od grudnia 2017 ecoTEC exclusive 256 w domu, chciałem zamontować coś dobrego , nie taniego. Niestety już dwa razy uszkodził mi się czujnik CO błąd F55, przyczyna nie znana , instalator rozkłada ręce, raz wymiana na gwarancji raz poza. Myśle że nie wybrał bym kolejny raz tego modelu. Gaz tankowany u najlepszego dostawcy , nie oszczędzane na przeglądach a i tak to samo. 
Wychodzi na to że spalone dwa zbiorniki gazu i czujnik muszę wymieniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrcichy napisał:

Niestety już dwa razy uszkodził mi się czujnik CO błąd F55, przyczyna nie znana , instalator rozkłada ręce, raz wymiana na gwarancji raz poza

Temat znany wszystkim, szerzej jest omawiany np tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1877510.html

Po prostu błąd konstrukcyjny tego czujnika i miejsca jego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.04.2020 o 07:46, mrcichy napisał:

Witam, mam od grudnia 2017 ecoTEC exclusive 256 w domu, chciałem zamontować coś dobrego , nie taniego. Niestety już dwa razy uszkodził mi się czujnik CO błąd F55, przyczyna nie znana , instalator rozkłada ręce, raz wymiana na gwarancji raz poza. Myśle że nie wybrał bym kolejny raz tego modelu. Gaz tankowany u najlepszego dostawcy , nie oszczędzane na przeglądach a i tak to samo. 
Wychodzi na to że spalone dwa zbiorniki gazu i czujnik muszę wymieniać .

Też mam exclusive 256 i właśnie wyskoczył mi błąd F.55. Kocioł nie ma nawet roku. Piszesz że raz wymienili Ci czujnik na gwarancji a raz poza. Dlaczego poza? Nie uznali tego na gwarancji czy już minęła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.