Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Buderus lub Vaillant dom 150m2 100% podłogówki


grzesiek3210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bede potrzebowal kociol do ogrzania nowego domu o pow. 120 parter i 30m2 poddasza. Wstepnie nastawiony bylem na Buderusa 072 14kw. Teraz poszperalem troche na forum i znalazlem Vaillant exclusive 256 5-7 ktory fajnie moduluje moc. Czy w przypadku buderusa jest sens wydac wiecej pieniedzy na modele 192i czy to tylko gadzet ktory ladnie wyglada w szkle a niczym szczegolnie sie nie rozni od 072. Tak jak napisalem w temacie ogrzewanie bedzie 100%podlogowe sterowanie pogodowe.Nie wierze w sterowanie strefowe 30tonami betonu w domu niskoenergetycznym. W lazience i kibelku beda 2 suszarki i tutaj pytanie.Czy oplaca sie robić druga grupe pompowa czy podpiac pod rozdzielacz z podlogowki +grzałka. W tym drugim przypadku moze byc zjawisko ze to co zagrzeje grzałka pompa popchnie dalej w obieg. A z drugiej strony podlaczyc sam grzejnik z grzalka bez wpinania w obieg to moim zdaniem bomba z opoznionym zaplonem(brak zabezpieczenia, co w przypadku awari termostatu moze być niebiezpieczne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za rzeczowa odpowiedzW takim razie jaki kocioł mozesz mi polecic.Chcialbym instalatorowi zasugerowac kilka modeli. Chyba nie bede oryginalny...interesuje mnie dobry kocioł ktory bedzie sluzyl bezawaryjnie przez dlugie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką podłogówkę dałbym Immergas Victrix 12 lub 20 kW albo Junkers Cerapur Compact 14kW.

Do rozdzielacza dolnego pex 26 lub lepiej 32, do górnego pex 20 lub 26. Nie daj sobie wcisnąć PP.

Patrz jaki serwis masz niezbyt daleko, bo co Ci z dobrego kotła, jeśli najbliższy serwis będzie 100 km od Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Junkersa widzialem  ze duzo osob chwali na forach i zorietuje sie jak z serwisem w moich stronach. Na miejscu mam serwis buderusa vaillanta i beretty ale musze jeszcze poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.