Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec kondensacyjny a dobór mocy


genesis72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupic piec kondensacyjny

Mieszkam w 140 m2 budynku, dwukondygnacyjnego, stare budownictwo, bez ocieplenia

Wysokość pomieszczen 280 cm

Mam pytanie

Jakiej mocy powinienej kupic piec?

Przyjmujac 150w/m2 to wychodzi moc 21kW. (przyjąłem większy metraż)

Czy piec 20 kW mi wystarczy do zagrzania takiej powierzchnii, aby piec jeszcze miał delikatna nadwyzke mocy?

Czy przy piecach tego typy warto piec kupowac z nadwyzką mocy, czy mniejszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić z nadwyżką bo i tak musisz ogrzać wodę w zasobniku. Szukaj kotła który ma dużą modulację, by kocioł pracował cały czas z możliwie niską mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli im wiekszy piec (wieksza moc) pracuje z niską moca tym lepiej niż mały piec by pracował na full, rozumiem, że wtedy jest lepsza sprawność - jest lepszy odbiór ciepła przez wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory  palilem weglem, zuzywalem 7 ton (piec starego typu, "smieciuch"), wychodzi mi ze musze miec 200w/m2, czyli to by byto 28 kw

 

To bylby duzy piec?

Jakiej mocy  pieca srednio potrzebuje budynek 140 m2, jednopietrowy, przedwojenny- nie ocieplany?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Termet Gold Plus 25KW, w temp.wody dla kondensacji ma zakres od 3 do 27 KW. Do tego zbiornik na wodę. Musisz mieć dobrane grzejniki by pracowały w niskiej temp.zasilania. Poszukaj kalkulatora z doborem grzejników i sprawdź każde z pomieszczeń.

Koniecznie musisz ocieplić strych / strop. Nawet najtańsza wełna kładzona na strychu zmniejszy spalanie (o ile nie masz składziku tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolego dom 160 m2 też bez ocieplenia ale ściany są z pustką powietrzną i mają 54 cm grubości. Paliłem w zębcu swk 14 kw i spalanie na sezon było w okolicach 5 ton , potem był kociołek rakoczy taki pseudo dolniak 13 kw spalanie spadło  do 3 -3,5 tony , teraz grzeje Immergas Victrix skręcony do 14 kw i co najlepsze przy mrozach po -20 kociołek nie wyszedł z mocą  powyżej 8,5-9 kw.Wniosek z tego taki ,że węglowce miały straszne przepały bo nie paliło się całą dobę a i gaz nie wychodzi drożej od węgla(przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ; patrz żeby zaczynał od niskiej mocy 2-3kW, wtedy nawet jak jest małe zapotrzebowanie na ciepło, to kocioł będzie pracował na niskiej mocy, a nie taktował.

Szukaj : Termet Ecocondens Gold Plus, Junkers Cerapur Compact lub Smart, Immergas Victrix, Ariston Genus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.