Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pieca na buderus gb072


Gibiman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Kilka lat temu kupiliśmy domek Bieńkowski 150 m2 (piwnice 50,parter 50,piętro 50) ocieplony styropianem chyba 10 cm ,okna jakieś plastiki raczej stare ,wyremontowalismy wszystko w środku, instalacją podłogowa parter całość Plus łazienka góra,wszędzie są też grzejniki z głowicami termistatycznymi ,również w piwnicach, jedyne czego nie zmieniliśmy wtedy to piec ,który się właśnie wczoraj popsuł i fachowiec kazał kupić nowy ,zaproponował 2 wersje tańsza coś tam włoskie feroli Plus sterownik Romeo,albo opcja droższa buderus gb072 Plus sterownik jakiś tam.Jako że,sprawa jest pilna przez 1 noc nie bylem w stanie rozeznac tematu na tyle zeby ten temat zrozumieć. Z tego co wywnioskowalem to na pewno będzie buderus zamiast ferroli .Sterownik wybrałem na chybił trafił rc310 i nie wiem czy dobrze i co to za różnica  czy taki czy inny?

Aha jest jeszcze kominek w salonie bez płaszcza wodnego i ten bojler w piwnicy chyba 120 l ,który może też działać elektrycznie ( to.akurat kupiliśmy nowe )

Moje pytanie są takie czy w ogóle taki zestaw ma sens tj ten piec Plus akurat ten sterownik.

Czy to zadziała przy tej podłogowce,bo do tej pory było tak ,że raz ta podłoga była ciepła raz zimna A chciałbym żeby akurat podłoga była ciepła non stop w zakresie +- kilka stopni A nie czasami całkiem  zimna.Ja to sobie wyobrażałem, że ta cała instalacją powinna działać na takiej zasadzie, że podłogowa jest ciepła cały czas A grzejniki ew się dołączają jak temp spada poniżej zadanej ??????

Z wkurzajacych rzeczy do tej pory to mieliśmy tak że, sterownik wisi w salonie i jak się w kominku napalilo to się piec wyłączal i było zimno na górze w sypialni.Czy umieścić sterownik może jednak na górze? Jak to w ogóle ugryźć z tym kominkiem? Gdzie umieścić ten sterownik?

Czy jakieś inne czujniki trzeba kupić?

Czy rc 310 znaczy te remote controli nie trzeba kabla żeby się z piecem połączył? 

Projektu podlogowki nie mam ,żeby wam pokazać, Może ten fachowiec dojdzie o co tam chodzi to poinformuje. 

Reasumując ,chciałbym żeby te podłogi były jednak ciepłe cały czas A nie raz ciepłe raz zimne.Rowniez  żeby góra ogrzewania grzejnikami była też ciepla A nie raz ciepłe raz zimno.No i co z tym kominkiem ,który dodatkowo psuje ten system.

Wogole to najlepiej by było gdyby można by ustawić temp w każdym z pokoi osobno ale chyba się tak nie da ,co?

Z góry przepraszam za chaos bo sam nie bardzo rozumiem co pisze.

Proszę o rady przed zakupem.

Aha z forum wywnioskowalem  że piec 14 kw wystarczy i żeby nie brać 20 kw??

W załączniku zdjęcie starego pieca i sterownika.

 

received_990967697766798.jpeg

received_2192871517439669.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gibiman napisał:

Czy rc 310 znaczy te remote controli nie trzeba kabla żeby się z piecem połączył? 

NIe, on jest na kablu.

Wersja bezprzewodowa nazywa się RC200RF i wymaga jeszcze RMF200 (nadajnik). Niedostępne oficjalnie w Polsce, do kupienia w Niemczech. RC200RF to odpowiednik RC200, a nie RC300/RC310. Najlepiej mieć jako główny RC300/310, a ten jako dodatkowy (można nawet dla pierwszego obwodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.