Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Niedźwiedź Condens KKS 18


Homer58

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moje pierwsze wejście na forum i mój mały problem. Mój dom ma 168 m2 powierzchni do ogrzania, boljer CWU 120 l, aktualnie w budynku zamieszkują 3 dorosłe osoby, sporadycznie z ciepłej wody korzysta  5 osób.  Zamierzam wymienić mój stary kocioł żeliwny Saunier Duval Tekna 30, o mocy 26 kW na Niedźwiedź Condens KKS 18. Zmiana kotła podyktowana jest wprowadzeniem oszczędności w zużyciu gazu oraz trudnością w zakupie elektroniki do starego kotła, już 3x w ciągu 18 lat wymieniałem tzw. pogodówkę sterującą pracą kotła i zasobnika z CWU. W tej chwili sterownik Siemensa jest już nieosiągalny. Aktualny kocioł zużywa 3 m gazu na godzinę, średnio dziennie spalam ok. 15 m3. Kocioł Niedźwiedź Condens KKS 18 zużywa 2 m3 gazu na godzinę.

Mam pytania:

- czy kocioł o mocy 18 kW będzie wystarczający do ogrzania 168 m2 ,

- czy jest ekonomicznie opłacalne wymiana zbiornika CWU z 120 litrów na mniejszy - rozważałem zbiornik o pojemności 80 l ( korzystają 3 dorosłe osoby, sporadycznie 5 osób ),

-  który regulator do kotła będzie lepszy bezprzewodowy Exacontrol W 7 C i bezprzewodowy sensor automatyki pogodowej czy sterownik MiGo wykorzystujący WiFi, wiem że ten ostatni kosztuje ok. 1500 zł,

- czy mogę wykorzystać  dotychczasowe pompy co CO i CWU, zbiorniki ciśnieniowe, grupę bezpieczeństwa itp. - wszystko chodzi ok, ale ma już 18 lat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 13:02, Homer58 napisał:

- czy kocioł o mocy 18 kW będzie wystarczający do ogrzania 168 m2 ,

Podobne pytania i sposób podejścia do doboru mocy kotła opisany jest w dyskusjach na forum. 

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3557040.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3486280.html

Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi, chociaż też chcę ten kocioł kupić. Może ktoś poradzi.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.