Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana bojlera na zasobnik


piter3173

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam starą instalację z grubymi rurami, mam tera podłączony do instalacji bojler 140 l poziomy chcę go zlikwidować i podłączyć zasobnik 300 l dwu płaszczowy pionowy proszę mi podpowiedzieć czy mam wstawiać osobną pompę i jakieś zawory zwrotne itp

IMG_20190215_203044.jpg

Opublikowano

pompa musi być na powrocie bo nie ma miejsca na nią na zasilaniu,piony z ciepłej wody są wyprowadzone na strych i założone odpowietrzniki.Zbiornik wyrównawczy na zimnej bo w lato zamykam zawór nad piecem i grzeje się tylko bojler.

Opublikowano

Moze sprecyzuj, czy zasobnik czy wymiennik dwupłaszczowy. Zasobnik magazynuje ciepłą wodę np. po podgrzaniu jej przez kocioł gazowy dwufunkcyjny. Ty masz najpewniej wymiennik, gdzie zewnetrzny płaszcz jest połaczony z kotłem, wewnetrzny zaś z instalacją wodną. 

Tak w skrócie....

Opublikowano

Nie rozumiem, co ma dac wymiennik na CWU?

Mam wymiennik przy piecu na eko groszek gdyz CO mam mieszane, podlogowka z grzejnikami, ale docelowo bedzie sama podlogowka. Wymiennik zabezpiecza mi stale cisnienie robocze na podlogowce, dzieki czemu nie mam problemow z temperaturami jak i innych o ktorych czesto czytam i slysze. Co ma to dać na CWU?

Opublikowano

zastępuje bojler z wężownicą wymiennikiem 300 litrów dwupłaszczowym chodzi mi o to czy w obecnej instalacji wymienionej wyżej mam zastosować dodatkową pompę na wymiennik czy nie,bo w lato kiedy zamykam zawor nad piecem to pompa podaje ciepłą wodę tylko na wymiennik ale w zimie na grzejniki i wymiennik,czy w zimie będzie to działać prawidłowo

Opublikowano

Wydaje mi sie ze bedziesz mial duze spatki temperatur, jezeli jedna pompą chcesz to obsługiwać. Ja mam na oddzielnym obiegu CWU, a przed zalozeniem wymiennika na CO pompa od CWU robila za ochrone powrotu na kocioł i zdawalo to super egzamin, jednak jak wspomnialem obieg ten byl niezalezny od CO...

Opublikowano

czyli wstawiam pompę na odejściu na wymiennikna ciepłej wodzie a stara zostaje i w lato i zimie pracują dwie,czy omijam powrotem z wymiennika pompę powrotu na piecu i wtedy pracuje w lato tylko ta z wymiennika

Opublikowano

dlaczego dwu płaszczowy a nie wężownica ( podwójna wężownica)

Opublikowano

Taki dwupłaszczowy szybciej się nagrzewa, do tego jeśli wiszący nad kotłem (lub stojący np. kondygnację wyżej) dość dobrze pracuje na grawitacji.

300 litrowego raczej nad kotłem nie powiesi :)

Skoro autor myśli o jednej pompie, to proponuję taki prosty układ:

3D-jednopompowe.png.f4e4bc880860bc1afc97ac21da76e7e3.png

Regulacja temperatury CWU albo jak na szkicu zaworem  3D z czujnikiem w bojlerze lub na powrocie ( jeśli ma być ochrona powrotu), albo w miejscu 3 D dać trójnik a regulację CWU zapewni zawór z głowicą i kapilarą z czujnikiem lub siłownikiem termoelektrycznym. 

Gość Digitrax
Opublikowano

Lub jeszcze prościej stosując zawór termostatyczny z kapilarą na zasilaniu wężownicy. Wystarczy pół cala. Nie trzeba wtedy zaworu 3D siłownika i sterownika do tego.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.