Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana instalacji c.o. a zużycie gazu


morgon

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, morgon napisał:

Nie, mam instalację otwartą do której wpięty jest Buderus

no to żle , bo śnieciuch powinien mieć układ otwarty , a grzejniki zamknięty i w to włączony   kondensat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KubaSko napisał:

 Smieciuch tez nie musi byc w otwartym ale to juz temat na inna rozmowę 

No ja bym się bał bo w nim na bank nie ma wężownicy schładzającej , a i bufora też nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KubaSko napisał:

Producent buderusa raczej na to nie zezwala ale na spalanie nie ma to wplywu

Buderus  z instrukcji :

Osz        Oczędne ogrzewanie
Kocioł jest tak skonstruowany, aby zużycie gazu było niskie, a komfort duży. Odpowiednio do każdorazowego zapotrzebowania ciepła mieszkania, jest regulowany dopływ gazu do palnika. Jeżeli zapotrzebowanie ciepła zmniejszy się, kocioł będzie pracować dalej z mniejszym płomieniem. Instalator nazywa ten proces regulacją ciągłą. Dzięki regulacji ciągłej zmniejszają się wahania temperatury, a rozdział ciepła w pomieszczeniach będzie równomierny. Dzięki temu może się zdarzyć, że kocioł dłuższy czas pracuje, ale zużywa jednak mniej gazu niż kocioł, który stale się załącza i wyłącza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, KubaSko napisał:

I teraz masz 55 stopni na kotle i grzeje on caly czas i nie przegrzewa domu ? Zwiekszajac powierzchnie grzejnikow wplyniesz na spalanie obnizajac je ale na razie probujemy ustalic czy jest sens je zwiekszac bo moze jest okej

Obecnie na zewnątrz jest +8°C, Buderus na zasilaniu daje 48°C, w domu jest 20,5°C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, morgon napisał:

w domu jest 20,5°C

No to ciepła nie lubisz , standard 21,5-23 jak większość tu zaleca . A może tu jest problem z 18C do 20C ( również meble ściany) podnieś temperature to trzeba grzać , a nagły spadek  na zewnątrz to kolejne dogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironw co ma piernik do wiatraka ? Po co cytujesz instrukcje dotyczaca taktowania. Ameryki nie odkryles piszac ze dluzsza praca kotla kondensacyjnego obniza zuzycie gazu.Nie wiem jak to sie ma do tego co napisalem o ukladzie otwartym. Morgon wyglada na to ze albo musisz przewymiarowac grzejniki albo masz slabo ocieplony dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oto mi chodzi , tylko kocioł ciągle pracujący ale z obniżoną mocą mniej spali niż ten co się wyłącza po nagrzaniu , a potem musi nagrzać taki zład wody(stara instalacja) po jego załączeniu od HISTEREZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mironw napisał:
18 minut temu, morgon napisał:

w domu jest 20,5°C

No to ciepła nie lubisz , standard 21,5-23 jak większość tu zaleca

Lubię, bardzo. Optymalnie 22°C. Podnieść krzywą grzewczą nie problem,zaraz będzie ciepło, ale kocioł będzie mielił na ponad 50°C, czyli tyle ile przy dobrze dobranych grzejnikach w mrozy. I to mnie martwi, bo mrozów nie ma, tylko wiosna.

 

9 minut temu, KubaSko napisał:

Morgon wyglada na to ze albo musisz przewymiarowac grzejniki albo masz slabo ocieplony dom

Dom jest obłożony dyszką styropianu i wełny, natomiast jestem świadom że jest to konstrukcja sprzed 30 lat i jego izolacyjność będzie inna niż na nowym domu z taką samą warstwą izolacji. Widzę że też powoli dochodzisz do wniosku że mam za słabe grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli puszczasz teraz w grzejniki prawie 50 stopni i te grzejniki całe grzeją i też maja temperature ok 50 stopni (wiadomo straty przesylowe sa i dokladnie tyle co na kotle miec nie bedziesz na grzejniku ale mniej wiecej te temperatury powinny byc zblizone) tzn. ze musisz je przewymiarowac. Mironw a to przepraszam, masz rację, ale autor z tego co pisal ma chyba pogodówkę i kociol pracuje non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, morgon napisał:

Widzę że też powoli dochodzisz do wniosku że mam za słabe grzejniki

30 lat temu to się brało co było ,nikt nie liczył zapotrzebowania ,no i paliło się wysoko to i grzejniki wystarczały , a tak w ogóle to zdjęcie zrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam twierdzę, ze na bank masz za male grzejniki. Przecież to nie możliwe, ze kocioł grzeje na 50* i nie może dogrzac pomieszczeń, zwlaszcza przy takiej temp.na zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mironw napisał:

30 lat temu to się brało co było ,nikt nie liczył zapotrzebowania ,no i paliło się wysoko to i grzejniki wystarczały , a tak w ogóle to zdjęcie zrób

I tak też było to robione. A zdjęcie czego konkretnie?

 

11 minut temu, Ksieciunio napisał:

Ja tam twierdzę, ze na bank masz za male grzejniki.

Też tak twierdzę, a żhcee brak mi doświadczenia, to szukam potwierdzenia, tym bardziej że instalator chce mi dać do pokoju 2 grzejniki 600x1000, czyli w sumie trochę ponad 1600W, czyli wymiana instalacji nic w tym wypadku nie da. No może prócz drenażu portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź np.strone Purmo, tam masz kalkulator.

Sam mam za male grzejniki w sypialni, ale nie zmieniam bo tam lepiej jak chlodno jest, to samo mam w salonie, troche brakuje, ale to stwierdze jak ocieple strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, morgon napisał:

tak też było to robione. A zdjęcie czego konkretnie?

Grzejników

 

8 godzin temu, Ksieciunio napisał:

Odwiedź np.strone Purmo, tam masz kalkulator.

ale wielkie te grzejniki muszą być przy 55/45/20  np 600/1800 to tylko 1542 waty

@morgon a jakie duże pomieszczenia masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiem jak rzetelnie wylicza ten kalkulator.

U mnie na pokój syna 3.31x3.37 wys.2.7 wylicza mi potrzebna moc na 1700W, co daje przy obniżonej temp.grzejnik C33 1400x600.

Obecnie mam C22 1000x600 i stwierdzam, ze ten obecny jest za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mironw napisał:

@morgon a jakie duże pomieszczenia masz

Największy pokój ma 24m² i planuję wpakować tam 2 grzejniki CV22 600x1400. Pozostałe pokoje to po 12m², więc jeden 600x1400 jest w planach

 

Godzinę temu, mironw napisał:

ale wielkie te grzejniki muszą być przy 55/45/20  np 600/1800 to tylko 1542 waty

Chciałem dać aluminiowe, ale są tak słabe, że pod dwumetrowymi oknami by mi się nie zmieściły

 

Godzinę temu, Ksieciunio napisał:

Do końca nie wiem jak rzetelnie wylicza ten kalkulator

Bardziej szczegółowy jest na stronie Regulusa, ale ten z Purmo jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te planowane grzejniki nie będą za małe u Ciebie ? Dobrze policz jeszcze raz przed zakupem by nie okazało się, że brakuje mocy tak jak to teraz masz w domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ksieciunio napisał:

Te planowane grzejniki nie będą za małe u Ciebie ?

Na przykładowym pokoju 24m², mam obecnie do dyspozycji przy 55/45 ok 1500W. Dając 2 grzejniki 600x1400, mam do dyspozycji ok 2400W. Tu już powinno starczyć, a jeśli nie starczy, to w te największe mrozy a takich dni u nas mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.