Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłączeniem pieca Ferroli


Ciosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim piecem. Nie bardzo wiem jak polaczyc kolanko do pieca, ponieważ wyjscie z pieca to fi131 a ja mam rure 130. Jakiej srednicy mam uzyc? Wczesniej był podlaczony rura spiro wiec nie bylo problemu. Nie spotkalem sie ze srednica np fi132 dlatego stad moje pytanie. Rozumiem ze kolano ma wejsc na zewnatrz króćca pieca a nie w srodek. Prosze o pomoc, z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić rurę 130 mm z kołnierzem on jest dokładnie dopasowany do kotła mam ten kociołek.

https://allegro.pl/oferta/kolano-nastawne-fi-130-kwas-komin-wklad-kominowy-7797761525

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo, czyli rozumiem ze te kolano z jednej strony ma srednice 131,5 a z drugiej 132,5 ? Moje niby wyglada tak samo ale ma idealnie fi130 i nie pasuje, wszystkie piece atmosferyczne tak maja, czy tylko ferroli wymyslil sobie taka glupia srednice na wyjsciu kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to są średnice zewnętrzne, wewnętrzne są mniejsze o grubość materiału. Czy we wszystkich nie wiem ja kupowałem w sklepie stacjonarnym i składałem na miejscu żeby nie jeździć dwa razy.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.