Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik rynnowy spalanie ekogroszek+antracyt


KOTMAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Być może wznawiam temat lecz nie znalazłem zbyt wiele odpowiedzi które mnie nurtują od dłuszego czasu. Mianowicie moja zagwostka to spalanie ekogroszek70% z domieszką antracytu30% w palniku rynnowym defro duo uni. Proszę o jakieś sugestie, opinie, porady. Interesuje mnie czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie. W niedługim czasie zamierzam nabyć takowy opał który jest relatywnie tani w stosunku do "czystego" ekogroszku, bo cena to 770pln brutto + 140pln za wysyłkę. I tu rodzi się znów pytanie czy ktoś zna takowy towar: ( https://www.oferteo.pl/ekogroszek/ekogroszek---ekogroszek---antracyt-29kj/134224-69888 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja palę antkiem, kiedyś w tłokowcu samym czystym teraz w ślimaku żeliwnym ekoenergia mieszanka jaret zwykły plus antracyt. Co ci mogę doradzić, jak już to najlepiej kup tego trochę a nie od razu tonę i wypróbuj. Najlepiej kupić sam Antracyt i osobno ekogroszek i samemu to mieszac. Po drugie pytanie z jakiego to jest Ekogroszku zmieszane bo moja mieszanka nie zawsze się dobrze spala bo albo jest spiek żużlowy jak Jareta jest dużo albo taki Ala koksowy z Antracytu. Prawda jest taka że antracyt ma inny czas spalania jak normalny węgiel więc często spada niedopalony tzn on sie zamienia w takie coś jak wygaśnięta lawa. To jest węgiel który potrzebuje powietrza (nie chodzi o sile nadmuchu, ale o czas). Lubi poleżeć, pali się krótkim i czystym płomieniem. Teraz są podobno trudności z zakupem antracytu bo jest od ruskich lub z Ługańskiej Rep ludowej. Było o tym głośno w mediach pytanie więc skąd mają Antracyt, chyba że to tylko taki mikro dodatek. Są tu na forum wątki o spalaniu antracytu. Ja latem grzalem nim wodę więc da się to sensownie spalić. W 2017 r. tona antracytu kosztowała 825 do około 1000 z dowozem 20 kilometrów od składu.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radoslavus  Dzięki za odp.

No to teraz tylko poszukać firmy  która sprzedaje antracyt pomieszać z obecnie spalanym ekog. i parę godzin a może i dni w kotłowni przy ustawieniach. Ponoć palnik rynnowy ogólnie jest trudny do ustawienia. Ja obsługuje już kilkanaście kotłów na ekogroch. po prostu pomagam innym przy rozruchu jak i nastawach. Moim zdaniem rynna wcale nie jest tak trudna pod warunkiem  że niema PID.

Mam prośbę do innych odwiedzających forum podzielcie się swoim zdaniem na temat spalania antracytu mieszanego lub czystego w kotłach z podajnikiem. Może ktoś ma namiar gdzie warto kupić Antracyt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni poszukiwań antracytu i nic. Zenmar nie posiada i nie przewiduje mieć w sprzedaży, a Szar nie odbierają tel. Może ktoś poleci jeszcze jaką inną firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KOTMAX napisał:

Parę dni poszukiwań antracytu i nic. ,,,,  ,,,, a Szar nie odbierają tel.,,,,

@KOTMAX ja wykonałem tylko dwa telefony.

Skontaktuj się z panią Izabelą Kępa z SZAR Spółka Akcyjna, telefon +48 34 365-17-95 (centrala).
Po uzgodnieniu ceny opału, kosztu spedycji i formy rozliczenia, opał zostanie wysłany z składu węgla w Sławkowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ANDZREJ_M_ właśnie tuż przed przeczytaniem twego posta trafiłem na namiar właśnie w\w. Kontaktowałem się również z bardzo miłym panem u nich na składzie i uzyskałem info. że posiadają antracyt w gr. 10-25mm lecz odradził mi zakup w obecnej chwili bo jest zmrożony i mnóstwo w nim śniegu. Mam nr. tel. do tego pana i mam kontaktować się za 1-2tyg. mówił że w tym czasie przyszykuje 0,5t w miarę suchego workowanego do wysyłki. Obecna cena to 1000zł za 1t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wysyłki nie gadaliśmy. Jak coś bliżej będe wiedział to opisze. Mam zamiar opisać wszystkie moje doświadczenia związane z antracytem, bo jak wcześniej pisałem nie ma  zbyt wielu informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@KOTMAX

Widzę jesteś z Podlaskiego, nabyłeś ten antracyt, paliłeś nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.