Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła peletowego


Mateo34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze kotła pelletowego do domku jednorodzinnego 115 m/2.

Budynek jest parterowy , na całosci podłogówka + jeden grzejnik scienny w salone, sciana 25 cm pustak + 15styropian .

Prosiłbym bym podesłac jakies propozycje, pełno róznych frim na rynku ciezko sie zdecydować, moze sa jakies sprawdzone modele które warto polecic .. z góry dzikuje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze nad kotłem na pellet 

Cena pelletu rośnie 

Przemyśl dobrze 

Jeżeli myślisz, że spalisz na cała zimę 2 tony i ogrzejesz ten dom i jeszcze będziesz miał ciepłej wody do kapania do oporu to się grubo mylisz.

Realnie będziesz potrzebował i tu włożyłem kij do mrowiska 6,5 tony pelletu do ogrzania i kapania na cały rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kris923 napisał:

Zastanów się dobrze nad kotłem na pellet 

Cena pelletu rośnie 

Przemyśl dobrze 

Jeżeli myślisz, że spalisz na cała zimę 2 tony i ogrzejesz ten dom i jeszcze będziesz miał ciepłej wody do kapania do oporu to się grubo mylisz.

Realnie będziesz potrzebował i tu włożyłem kij do mrowiska 6,5 tony pelletu do ogrzania i kapania na cały rok 

Bzdura. Kupiłem peleciaka bo sąsiad ma podobny wiekowo i podobnie ocieplony dom, tyle że mniejszy. U niego domek 100m2,  docieplony 10cm styro, w 4 strefie mieścił się w granicach 3 ton opału  (+ - 200kg), na termostacie 22*. Ja u mnie przy domu 150m2 obliczalem sobie 3,6t i powiem Ci był bym blisko, ale termostat mam na 23*, na pewno 4t nie spale, ale to czas pokaże ile dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kris923 napisał:

Realnie będziesz potrzebował i tu włożyłem kij do mrowiska 6,5 tony pelletu do ogrzania i kapania na cały rok 

@Mateo343200 kg pelletu w tamtym roku. Kocioł smieciuch i palniku Kipi. Domek 165 m2. 

@Kris9236.5 tony to chyba przy otwartych oknach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy możecie spalać na sezon nawet po 1 tonie byle byście mieli ciepło.

Ale skoro tak mało Wam spalają to zamieńcie te kotły na gaz propan butan bez roboty będzie.

Dziś jestem po otwarciu zapytań ofertowych na zakup gazu propan butan w firmie gdzie pracuję  cena na dziś 1,54 brutto za 1 litr.

Proszę sobie przeliczyć wartość opalową jednego paliwa i drugiego.

  AAAAAAAAAA wracając do mnie też mam kocioł na pellet i ja muszę mieć na sezon 8 ton pelletu.

pozdrawiam 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, Kris923 napisał:

 

Koledzy możecie spalać na sezon nawet po 1 tonie byle byście mieli ciepło.

Ale skoro tak mało Wam spalają to zamieńcie te kotły na gaz propan butan bez roboty będzie.

Dziś jestem po otwarciu zapytań ofertowych na zakup gazu propan butan w firmie gdzie pracuję  cena na dziś 1,54 brutto za 1 litr.

Proszę sobie przeliczyć wartość opalową jednego paliwa i drugiego.

  AAAAAAAAAA wracając do mnie też mam kocioł na pellet i ja muszę mieć na sezon 8 ton pelletu.

pozdrawiam 

 

8 ton pelletu na 340 metrow to wcale nie tak duzo. A zeby sobie Propan  postawic kolo domu to pozwolenie na budowe trzeba miec, zbiornik kupic za konkretna kase, przy tym musza byc regularne przeglady, albo wynajmowac co za darmo tez nie jest. Dziekuje za uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyjaśniliśmy sobie dlaczego spalam 8 ton a niektórzy 3 tony z kawałkiem.

Miłej nocki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee no na 340m2 to faktycznie tragedii nie ma, pytanie tylko czemu kolega napisał że spali 6,5t przy 115m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks  przy dobrym ociepleniu domu palimy 7 miesięcy plus ciepła woda użytkowa ( wiadomo dzisiejsze bajery, które każdy ma w instalacji cyrkulacja też chłodzi wodę tak więc suma summarum jednak pójdzie te 6,5 tony w ciągu 12 m-cy) To jest tylko 0,75 kg/ godz.

Mój znajomy pali w swoim domu gazem i spala 3000 litrów sezon z ciepłą wodą i kuchnia. Jest jedno ale u niego ma tem. od 18 do 21 max no i co najważniejsze jeszcze ma dużo ciepłych kocy i swetrów. 

 Może i to zdrowo ale ja mam tem 23-24

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam tyle stopni i jeden gaziarz co bzyka żonę pod kołdrą przy 18* napisał mi że będę miał od tego raka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech tam każdy ma tem. w domu jaką chce.

 Koledzy a jak u Was ceny pelletu na dzień dzisiejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
6 godzin temu, eliks napisał:

jeden gaziarz co bzyka żonę pod kołdrą przy 18* napisał mi że będę miał od tego raka. 

Hm.. rozumiem,  ze bzykanie bez koldry powoduje nowotwory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się ludziom komfort zmienia jak przejdą na gaz. Mieli 23* i nagle 20* im pasuje. Ja mogę tylko powiedzieć że różnica spalania peletu między 22 a 23 stopnie jest znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Hm.. rozumiem,  ze bzykanie bez koldry powoduje nowotwory ?

Raczej przeziębienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.